Zanedbaný verejný priestor pri Vozovni Krasňany prejde rekonštrukciou

Vozovna krasnany metropolitny institut bratislavy kolaz.jpg
Foto: Metropolitný inštitút Bratislavy - koláž BratislavaDen.sk

Cieľom  je zvýšiť bezpečnosť chodcov a cyklistov a umožniť tiež vodičom systematicky zaparkovať.

Zanedbaný verejný priestor pri Vozovni Krasňany v Bratislave prejde rekonštrukciou, slúžiť bude chodcom, cyklistom aj vodičom. V tlačovej správe o tom informovala Annamária Ondrejková z Metropolitného inštitútu Bratislavy (MIB).

Cieľom revitalizácie verejného priestoru pri Vozovni Krasňany je zvýšiť bezpečnosť chodcov a cyklistov, ktorí doteraz využívali len nevyznačené trasy a tiež umožniť vodičom systematicky zaparkovať,“ uviedla Ondrejková.

Vozovna krasnany metropolitny institut bratislavy 2.jpg
Foto: Metropolitný inštitút Bratislavy

Revitalizácia je súčasťou iniciatívy Živé miesta, ktorej cieľom je modernizácia a skvalitňovanie dlhodobo zanedbaných verejných priestorov v Bratislave.

Bezbariérovosť a bezpečie

Obnova verejného priestoru pri Vozovni Krasňany spočíva vo vybudovaní bezbariérovej komunikácie pre bezpečný pohyb chodcov a cyklistov od vozovne po Malokrasňanskú ulicu.

Vodičom možnosť parkovania zostane a v celom priestore pribudne zeleň. Autormi nového návrhu revitalizácie sú architekti z ateliérov gutgut a 2ka.

Vozovna krasnany metropolitny institut bratislavy 3.jpg
Foto: Metropolitný inštitút Bratislavy

Hlavnou zmenou je štyri metre široká zmiešaná komunikácia, ktorú budú využívať cyklisti aj vodiči. Architekti totiž navrhli vytvoriť spoločnú komunikáciu pre zmiešaný pohyb cyklistov a vodičov smerujúcich k parkovacím miestam, ktorých v prvej etape vznikne 26,“ vysvetlila Ondrejková. Chodci budú mať oddelený chodník vedľa električkovej zastávky.

Vyznačenie cyklocesty

Cyklochodník je jasne farebne vyznačený, takže vodiči budú vedieť, kde sa práve nachádzajú a prispôsobia tomu jazdu, aby neohrozili cyklistov,“ vysvetlil architekt Lukáš Kordík z ateliéru gutgut.

Budúca podoba tohto verejného priestoru počíta aj s výsadbou novej zelene. Termín začatia obnovy tohto verejného priestoru je druhá polovica budúceho roka.

Momentálne sa na toto územie vypracúva ďalší stupeň projektovej dokumentácie na základe predstavenej štúdie,“ spresnila Ondrejková.

Projekt revitalizácie bude pozostávať z dvoch etáp realizácie. V prvej etape sa uvažuje o funkčnom vyriešení priestoru pre chodcov, cyklistov a vodičov, druhá etapa rieši širšie okolie spolu so zelenými plochami.

Vozovna krasnany metropolitny institut bratislavy 1.jpg
Foto: Metropolitný inštitút Bratislavy

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk