Zápas proti Trnave sa odohrá na novom Tehelnom poli, ubezpečuje ŠK Slovan fanúšikov

Ivan Kmotrík ml.
Ilustračná foto: SITA

Zápas medzi Slovanom Bratislava a Spartakom Trnava sa odohrá v nedeľu 3. marca na novom Tehelnom poli, tvrdia zástupcovia bratislavského klubu.

Zástupcovia ŠK Slovan Bratislava ubezpečujú fanúšikov a celú futbalovú verejnosť, že zápas 21. kola najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy proti úradujúcemu majstrovi FC Spartak Trnava sa odohrá v nedeľu 3. marca od 18.00 hod. na novom Tehelnom poli. Klub aj v priebehu víkendu riešil vzniknutú situáciu a snažil sa nájsť riešenie, ktoré by uspokojilo všetky strany a zároveň zabezpečilo dostatočnú bezpečnosť pre všetkých návštevníkov zápasu, uvádza sa v oficiálnom stanovisku, ktoré poskytol Tomáš Schügerl, manažér pre médiá ŠK Slovan Bratislava.

Na piatkovej bezpečnostnej porade fanúšikom Spartaka Trnava bolo ponúknutých 400 vstupeniek, čo zohľadňovalo aktuálny stav sektora hostí. Tieto lístky trnavskému klubu doručia v priebehu utorka. Slovan ďalej informuje, že v sektore hostí prebiehajú úpravy a po ich dokončení ponúknu trnavským fanúšikom ďalšie vstupenky.

Kontaktovali sme dodávateľa, aby zabezpečil potrebné úpravy v sektore hostí pri zachovaní bezpečnosti všetkých fanúšikov. Do zápasu poskytneme priaznivcom hostí aj zvyšné vstupenky do výšky piatich percent z celkovej kapacity štadióna,“ povedal viceprezident a generálny riaditeľ ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík mladší.

Kmotrík objasnil situáciu

Bratislavský klub chce zároveň uviesť na pravú mieru informácie, ktoré vo svojom otvorenom liste prezentoval FC Spartak Trnava. „Štadión nie je stavenisko a dôrazne odmietame tvrdenia o tom, že by bola akokoľvek ohrozená bezpečnosť aktérov stretnutia. Tribúny štadióna sú skolaudované v rámci predčasného užívania podľa platnej legislatívy SR. Tvrdenia o tom, že by mala byť ohrozená bezpečnosť fanúšikov, sú nepravdivé a považujeme ich za nepodložené, zavádzajúce a neférové,“ doplnil Ivan Kmotrík ml. a dodal: „Mrzí ma, ako bola celá situácia interpretovaná a že niektorí naši fanúšikovia sa dostali do neistoty, či sa zápas vôbec uskutoční. Nebol na to pritom jediný relevantný dôvod. O akýchkoľvek zmenách v programe zápasov predsa rozhoduje riadiaci orgán súťaže, a nie klub v otvorenom liste. Verím, že oddnes sa už budeme venovať len futbalu a nedeľa bude dôstojným futbalovým sviatkom pri otvorení nového Tehelného poľa.“

V závere oficiálneho stanoviska belasých k nedeľňajšiemu zápasu proti Trnave sa uvádza: „Rovnako veríme, že aj trnavský klub, ktorý zodpovedá za správanie fanúšikov v sektore hostí, pretaví slová o bezpečnosti do reality a že zápas prebehne bez akýchkoľvek negatívnych incidentov.“

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk