Zápas proti Žiline bol vyústením celej jesennej časti, tvrdí brankár Slovana Dominik Greif

FUTBAL FL: Trenèín - Bratislava
Ilustračná foto: SITA/Martin Medňanský

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava po jesennej časti najvyššej slovenskej súťaže zaslúžene „trónia“ na čele tabuľky, v osemnástich odohraných kolách nepoznali premožiteľa (bilancia: 14 – 4 – 0, skóre 47:17) a prezimujú s náskokom 8 bodov pred druhou v poradí Dunajskou Stredou.

V dueli dvoch najúspešnejších slovenských klubov v ére samostatnosti držitelia ôsmich majstrovských titulov belasí zdolali v sobotňajšej jesennej derniére hráčov MŠK Žilina, ktorí majú na konte dovedna sedem trofejí, jednoznačne 5:2. Slovan viedol po prvom polčase 4:0 a keď striedajúci 17-ročný Dávid Strelec premiérovým ligovým gólom zvýšil v 62. min na 5:0, bolo jasné, že pre zverencov trénera Martina Ševelu zrejme posledný súťažný zápas na Pasienkoch pred jarným presunom na nový štadión na Tehelnom poli bude mať punc jednoznačného triumfu. Nič na tom nezmenila ani dvojgólová „kozmetická“ úprava výsledku hostí spod Dubňa.

Odohrali sme naozaj excelentný prvý polčas. Kvalita bola na oboch stranách, aj Žilina ukázala, že má potenciál. My sme sa však na súpera dôkladne pripravili a využili sme jeho slabiny. Darilo sa nám nachádzať voľné priestory za obranou Žiliny. Pre nás je jednoduchšie, keď sem príde súper, ktorý chce hrať futbal. Po prestávke a prestriedaní kvalita našej hry predsa len trochu klesla. Zvíťazili sme zaslúžene, sme radi, že sme natiahli našu sériu bez prehry aj do budúceho roka. Zimujeme na prvom mieste, hráči si teraz môžu užiť zaslúžené dovolenky a potom sa opäť pustíme do práce,“ zhodnotil pre klubový web duel so Žilinou Martin Ševela.

Kouč ŠK Slovan sa mohol oprieť o slovinského útočníka Andraža Šporara, ktorý je s 15 gólmi najlepším kanonierom tohto ročníka Fortuna ligy. „Odohrali sme výborný zápas. Najmä v prvom polčase sme boli oveľa lepší než Žilina a ak by sme premenili všetky príležitosti, mohol byť rozdiel v skóre ešte výraznejší. Teším sa, že som strelil svoj pätnásty jesenný gól, ale zároveň som trochu smutný, že ich nebolo viac, pretože šance som na to mal. Teraz si môžeme trochu oddýchnuť, zároveň však máme od klubu nastavené individuálne tréningové plány, ktoré musíme splniť, aby sme v januári prišli späť v dobrej kondícii,“ vyjadril sa 24-ročný Šporar.

Medzi tromi žrďami belasých sa udomácnil Dominik Greif. Talentovaný 21-ročný gólman kryl za stavu 5:0 pokutový kop v podaní Miroslava Káčera, loptu však predsa len následne usmernil do siete Róbert Boženík. Ani hlavička českého stopéra Filipa Kašu v 86. min, ktorý stanovil rezultát, mu už neubrala z nálady. „Zápas proti Žiline bol vyústením celej jesennej časti. Ukázali sme, že máme kvalitu na to, aby sme úspešne bojovali o najvyššie priečky. Dokázali sme odohrať celú jeseň bez prehry, čomu by pred sezónou veril asi málokto. V stretnutí proti MŠK sme si úplne pohodlne vybojovali tri body, pridali sme k nim celozápasovú dominanciu a pekné góly. Trochu ma škrie penalta, ktorú som síce chytil, ale potom som inkasoval z dorážky, ale čo už, dôležité sú tri body,“ skonštatoval Greif.

Hráči Žiliny získali v jesennej časti o tucet bodov menej ako líder Slovan Bratislava a zimovať budú s 34 bodmi na tretej priečke v tabuľke Fortuna ligy. Na Pasienkoch domáci prerušili tímu MŠK sériu trinástich súťažných stretnutí bez prehry. V najvyššej slovenskej súťaži pred jesennou derniérou podľahli futbalisti MŠK naposledy práve Slovanu – 1. septembra doma 0:1 v zápase 7. kola, potom nasledovalo desať kôl v lige bez prehry.

V drese klubu spod Dubňa zahviezdil v doterajšom priebehu tohto ročníka Róbert Boženík. Iba 19-ročný mládežnícky reprezentant strelil na jeseň desať gólov a spolu s útočníkom Dunajskej Stredy Vakounom Issoufom Bayom je druhý v rebríčku kanonierov za spomenutým ostrostrelcom Slovana Andražom Šporarom. Presadil sa aj v sobotu na Pasienkoch, hoci len za stavu 0:5.

Pri našom pokutovom kope som Kačkovi (Miroslav Káčer, pozn.) veril, že strelí gól. Predsa len som mal intuíciu, išiel som naslepo na dorážku, dal som prvý gól v živote z dorážky po penalte. Desiaty gól je iba malou náplasťou, radšej by som bral tri body,“ vyjadril sa Boženík a na margo nevydareného duelu v Bratislave dodal: „Prvý polčas bol z našej strany zlý, dostali sme góly, ktoré sme súperovi darovali po individuálnych chybách. Do druhého polčasu sme nastupovali s tým, že hráme nový zápas od 0:0, nosíme žilinské dresy a dáme do toho všetko ako počas celej jesene. Bolo to už lepšie, náskok Slovana však bol nedostihnuteľný. Dali sme individualitám domácich veľa priestoru a tie nás trestali.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.