Zápis chýbajúcich identifikačných údajov spôsobuje výrazné predĺženie vybavenia podaní zápisov do Obchodného registra

Digital lifestyle blog writer or business person using smart device working on internet communication technology
Foto: Getty Images

Obchodné spoločnosti, ktorých osoby nemali zapísané všetky požadované identifikačné údaje v Obchodnom registri, mali do 30.9.2022 doplniť chýbajúce údaje podaním na príslušný Okresný súd. Danú povinnosť riešilo na poslednú chvíľu veľké množstvo spoločností, čo spôsobilo zahltenie vyšších súdnych úradníkov.

Podľa našich informácií, aj takmer dva mesiace po skončení lehoty na doplnenie identifikačných údajov, nie sú všetky podania zo strany Okresných súdov vybavené.

Obrovské množstvo podaní spôsobuje zdržanie aj iných podaní na Obchodných registroch

Rovnakí súdni úradníci, ktorí vybavujú podania zápisov identifikačných údajov, majú na starosti aj založenie nových spoločností s. r..o. a zápis zmien v spoločnostiach. Veľké množstvo podaní zápisov údajov teda spôsobuje problémy aj novým a existujúcim podnikateľom.

Najdlšie čakanie je na Okresnom súd Bratislava I

Štandardne najväčšie problémy spôsobila situácia na Okresnom súde v Bratislave. Z dôvodu, že v tomto okrese je najväčšie množstvo zapísaných spoločností, bol aj nápor podaní najvýraznejší. Na založenie spoločnosti s.r.o., alebo na zápis zmeny v spoločnosti s ručením obmedzeným sa na bratislavskom súde čaká niekedy aj dva až tri mesiace.

Informačný servis

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk