Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kanal vpust racianska.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Jozef Horný
24. novembra 2017 Zaujímavosti od © BratislavaDen.sk Diskusia()

Záplava po bratislavsky: Ako sa čitateľ „brodil“ vodou na Račianskej

Kaluže vody nie sú počas dažďa a po daždi ničím výnimočným. Už sme si na ne akosi zvykli. Zamysleli ste sa niekedy nad tým, či to tak naozaj musí byť?

Náš čitateľ sa „brodil“ vodou na Račianskej. Dôvodom boli nevyčistené vpuste. „Prší a prší! Pán Kemr by povedal chčije a chčije! Dáždnik nad hlavou a uprený pohľad na zem, aby som sa vyhol najväčším kalužiam. Darí sa nohy mám zatiaľ v pohode. Ale hop! Chcem prejsť cez Račiansku na Račianskom mýte a tu tečie rieka, autá do polkolies vo vode špliechajú ďaleko od seba. Voda sa valí po ceste ako pri záplave. Prečo tu neurobili odtokové kanály? Cestu pekne opravili a na to zabudli. Experti! Pomyslím si,“ začal svoje rozprávanie.

„No dnes mi to nedalo. Neprší, je pekne a sucho. Pozriem, či je tu nejaký odtok na ceste. Ha! Našiel som. Ľahko! No ak sa bojíte, že by vám do týchto kanálov spadli kľúče (ako v zlej komédii), buďte bez obáv. Spoľahlivo upchaté hlinou a lístím, stavím sa, že nielen z tohtoročnej jesene. Niekto berie kopu peňazí za niečo čo nerobí. Však u nás je to bežné. No čo idem po lopatu… alebo netreba?“ podotkol ironicky.

Kanal racianska.jpg
Jozef Horný

Na nevyčistené vpuste sme sa opýtali aj mestskej časti Nové Mesto, v ktorej sa čitateľ brodil. Tá nás odkázala na magistrát, keďže daná komunikácia je v jeho správe.

„Čistenie vpustov na Račianskej ulici bolo vykonané v rámci údržby ešte v letných mesiacoch 2017. Predmetné vpusty sa mohli medzičasom zaniesť. Bola vykonaná obhliadka miesta s zanesené vpusty sme nahlásili na vyčistenie. Ďakujeme za podnet,“ uviedla Daniela Komrsková z Oddelenia vzťahov s verejnosťou.

Vyplýva z toho, že od leta, kedy je zvyčajne pekné počasie a vpuste nemajú byť z čoho veľmi znečistené, až do polovice jesene, kedy je už všade plno lístia a blata z intenzívnych dažďov, k čisteniu nedochádza. Prečo?

Kanal vpust racianska 1.jpg
Jozef Horný

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X