Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Luzne lesy_foto2.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.vub.sk
27. mája 2021 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Zapojte sa aj vy do veľkého upratovania chránených lesov pri Dunaji

Upratovať sa bude v chránených areáloch Hrabiny, Soví les a Pečniansky les.

Bratislava organizuje veľké upratovanie chránených lesov pri Dunaji.

Bratislavčania, ktorým záleží na stave prírody v našom meste, majú príležitosť spojiť príjemné s užitočným. V čase od 28. mája do 6. júna môžu využiť počas prechádzky v chránených areáloch Hrabiny, Soví les a Pečniansky les na viacerých miestach pripravené vrecia a rukavice a pomôcť vyčistiť tieto prírodné lokality od nahromadených odpadkov,“ vyzýva mesto.

Sovi les.jpg
Soví lesFoto: www.vub.sk

V lužných lesoch Bratislavy budú zriadené aj dočasné stojiská na vyzbieraný odpad a po skončení akcie zabezpečia jeho odvoz, separáciu a likvidáciu.

Pozývajú obyvateľov

Magistrát hlavného mesta so spolupracujúcimi organizáciami pozýva obyvateľov do menej známych častí lužných lesov na petržalskej strane Dunaja – Pečnianskeho lesa (za mostom Lafranconi), Sovieho lesa (od mosta Apollo k Ekonomickej univerzite) a lesa Hrabiny (za Ekonomickou univerzitou smerom k Dunaju).

Pecniansky les.jpg
Pečniansky lesFoto: www.vub.sk

Lokality lužných lesov, ktoré sme pre tento originálny komunitný projekt vybrali, patria medzi lesy dlhodobo najviac vystavené problému znečistenia odpadom. Okrem toho, že čokoľvek na zemi tu rýchlo pohltí hustá vegetácia, sa sem z času na čas dostane aj odpad prinesený povodňovou vodou,“ vysvetľuje splnomocnenec primátora Bratislavy pre životné prostredie Andrej Kovarik.

Vrece za vrecom

Od piatka 28. mája budú v spomínaných lokalitách na vybraných miestach umiestnené informačné tabule spolu s vrecami a rukavicami. Tie budú pravidelne dopĺňať a zriadia tiež štyri priebežne monitorované stojiská.

Hrabiny.jpg
HrabinyFoto: www.vub.sk

Do akcie nazvanej Vrece za vrecom – vyčistíme Pečniansky les, Soví les a Hrabiny, sa môže zapojiť každý až do 6. júna.

Mesto Bratislava, ktoré myšlienku komunitného čistenia lužných lesov zastrešuje, zapojilo do projektu aj mestskú organizáciu OLO, ktorá sa postará o odvoz vyzbieraného odpadu.

Ten pre ďalšie ekologické spracovanie vyseparuje a zanalyzuje spoločnosť Natur-Pack. Projekt podporuje aj Bratislavské dobrovoľnícke centrum. Po materiálnej stránke ho zabezpečí VÚB.

Luzne lesy_foto1.jpg
Foto: www.vub.sk
Luzne lesy_foto2.jpg
Foto: www.vub.sk

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X