Zapojte sa do konceptu Korunovačných slávností, návrhy môžete posielať do 15. mája

Korunovačné slávnosti
ilustračné: SITA

Korunovačné slávnosti, ktoré každoročne organizuje hlavné mesto, majú novinku. Do podujatia sa môže zapojiť aj verejnosť, a to prostredníctvom predloženia projektov, ktoré mesto podporí až do celkovej výšky 10-tisíc eur. Návrhy môžu predkladať právnické osoby a fyzické osoby – živnostníci do 15. mája.

Vybrané projekty sa stanú súčasťou podujatia Korunovačné slávnosti Bratislava 2017. Cieľom je zapojenie verejnosti do konceptu korunovácií, ktoré budú tradične v júni.

„Korunovačné slávnosti sú pre Bratislavu významným podujatím s tradíciou. Obzvlášť tento rok, kedy si pripomíname 300. výročie narodenia uhorskej kráľovnej Márie Terézie. Rozhodli sme sa preto takýmto spôsobom zapojiť do konceptu korunovácií aj verejnosť a pevne verím, že nám prídu kvalitné a zaujímavé projekty,“ povedala námestníčka primátora Bratislavy Iveta Plšeková.

Výzvy na predloženie projektov s tematikou korunovácií v Bratislave môžu predkladať občianske združenia, právnické osoby a fyzické osoby – živnostníci odo dňa zverejnenia výzvy do 15. mája. Predkladatelia môžu posielať svoje projekty v rámci rôznych kultúrnych podujatí, ako napríklad hudobné, divadelné, výtvarné či rôzne prehliadky dobovej módy. Podujatia môžu byť ako v interiéri, tak aj v exteriéri.

Následne po uzávierke výzvy odborná komisia posúdi predložené projekty a vybrané z nich budú súčasťou podujatia Korunovačné slávnosti Bratislava 2017. Mesto na podporu projektov vyčlenilo 10-tisíc eur.

Návrhy projektov musia byť doručené hlavnému mestu SR Bratislave v jednom exemplári na tlačive spolu s požadovanými prílohami do podateľne Magistrátu hlavného mesta SR Bratislavy. Projekt je potrebné súčasne zaslať i v elektronickej podobe na adresu okss@bratislava.sk. Na obálke je potrebné zreteľne vyznači  Korunovačné slávnosti 2017.

Adresa pre zasielanie projektov:

Hlavné mesto SR Bratislava, Oddelenie kultúry, školstva, športu a mládeže,

Primaciálne námestie 1,

814 99 Bratislava.

Výzvu a prílohy k žiadosti o podporu projektu nájdete TU.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk