Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Korunovačné slávnosti
ilustračné: SITA
28. apríla 2017 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skbratislava.sk, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Zapojte sa do konceptu Korunovačných slávností, návrhy môžete posielať do 15. mája

Korunovačné slávnosti, ktoré každoročne organizuje hlavné mesto, majú novinku. Do podujatia sa môže zapojiť aj verejnosť, a to prostredníctvom predloženia projektov, ktoré mesto podporí až do celkovej výšky 10-tisíc eur. Návrhy môžu predkladať právnické osoby a fyzické osoby – živnostníci do 15. mája.

Vybrané projekty sa stanú súčasťou podujatia Korunovačné slávnosti Bratislava 2017. Cieľom je zapojenie verejnosti do konceptu korunovácií, ktoré budú tradične v júni.

„Korunovačné slávnosti sú pre Bratislavu významným podujatím s tradíciou. Obzvlášť tento rok, kedy si pripomíname 300. výročie narodenia uhorskej kráľovnej Márie Terézie. Rozhodli sme sa preto takýmto spôsobom zapojiť do konceptu korunovácií aj verejnosť a pevne verím, že nám prídu kvalitné a zaujímavé projekty,“ povedala námestníčka primátora Bratislavy Iveta Plšeková.

Výzvy na predloženie projektov s tematikou korunovácií v Bratislave môžu predkladať občianske združenia, právnické osoby a fyzické osoby – živnostníci odo dňa zverejnenia výzvy do 15. mája. Predkladatelia môžu posielať svoje projekty v rámci rôznych kultúrnych podujatí, ako napríklad hudobné, divadelné, výtvarné či rôzne prehliadky dobovej módy. Podujatia môžu byť ako v interiéri, tak aj v exteriéri.

Následne po uzávierke výzvy odborná komisia posúdi predložené projekty a vybrané z nich budú súčasťou podujatia Korunovačné slávnosti Bratislava 2017. Mesto na podporu projektov vyčlenilo 10-tisíc eur.

Návrhy projektov musia byť doručené hlavnému mestu SR Bratislave v jednom exemplári na tlačive spolu s požadovanými prílohami do podateľne Magistrátu hlavného mesta SR Bratislavy. Projekt je potrebné súčasne zaslať i v elektronickej podobe na adresu [email protected] Na obálke je potrebné zreteľne vyznači  Korunovačné slávnosti 2017.

Adresa pre zasielanie projektov:

Hlavné mesto SR Bratislava, Oddelenie kultúry, školstva, športu a mládeže,

Primaciálne námestie 1,

814 99 Bratislava.

Výzvu a prílohy k žiadosti o podporu projektu nájdete TU.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X