Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vtacie budky ba.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.google.com
1. augusta 2018 Zaujímavosti od BratislavaDen.skbratislava.sk, © BratislavaDen.sk Diskusia()

Zapojte sa do fotosúťaže a vyhrajte jedinečnú noc v domčeku na strome

Vtáčie búdky, ktoré osadilo hlavné mesto v spolupráci s Ochranou dravcov na Slovensku, už majú prvých nájomcov. V jednej z vtáčích búdok sa dokonca usídlil sokol červenonohý (kobcovitý), ktorý bol v roku 2012 považovaný za takmer vyhynutého. Záujem vtáctva o hniezdenie vo vtáčích búdkach preverí hlavné mesto na sociálnej sieti zaujímavou fotosúťažou Kto býva v búdke? Motiváciou zapojiť sa do súťaže je výhra atraktívneho pobytu v domčeku na strome v mestských lesoch v Bratislave.  

Hlavné mesto na sociálnej sieti spúšťa súťaž s názvom Kto býva v búdke? Záujemcovia sa môžu do nej zapojiť prostredníctvom fotografií usídleného vtáctva vo vtáčích búdkach, ktoré osádzalo hlavné mesto na svojom území. Presné lokality sú zverejnené na mape, ktorá je dostupná online.

Každý, kto sa zapojí, bude zaradený do súťaže o jednodňový pobyt v domčeku na strome. Súťaž potrvá do konca augusta, kedy bude vyžrebovaný aj výherca súťaže, ktorý získa poukážku na prenocovanie v jednom z domčekov na stromoch v mestských lesoch.

Ochrana vtáctva

Hlavné mesto koncom marca tohto roka spustilo projekt na podporu ochrany prírody a vtáctva. V rámci neho bolo osadených 150 vtáčích búdok na území Bratislavy, ktoré sa nachádzajú nielen v mestských lesoch, ale aj vo vyhľadávaných mestských lokalitách, ako napríklad Medická záhrada, Sad Janka Kráľa, Jakubovo námestie a ďalšie. Časť vtáčích búdok mesto poskytlo aj Ochrane dravcov na Slovensku, ktorá upozornila na najvzácnejšieho sokola na Slovensku. Ten našiel svoj domov práve v jednej z ich vtáčích búdok. Cieľom projektu je ochrana vtáctva, zlepšenie ich životných podmienok a vytvorenie vhodných hniezdnych možností pre vtáčie druhy, ktoré trpia ich nedostatkom v ich prirodzenom prostredí. Viac o súťaži TU.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X