Zarážajúce fotky z Ružinova: Na omši sa zúčastnilo viac ako 100 ľudí

Omša počas koronavírusu
Zdroj: topky.sk

Z možnej pokuty si cirkev ťažkú hlavu nerobí. Kostol v bratislavskom Ružinove usporiadal cez víkend omšu.

Kostol Pravoslávnej cirkvi v Ružinove nerešpektoval vládne nariadenia pre koronavírus platiace pre celé Slovensko, ktoré zakazujú usporiadať akékoľvek verejné podujatia a akcie až do odvolania. V nedeľu 19. apríla o 7.00 hod. ráno sa totiž v Chráme svätého Rastislava v Bratislave mala konať omša. Informáciu priniesol portál topky.sk.

Farský úrad omšu nepriznal

Pred kostolom stálo zaparkovaných veľa áut. Keď prišla na obhliadku miesta polícia, prítomní sa poschovávali do áut. Po odchode polície sa dvere áut pootvárali a všetci povystupovali. Svedok opísal, že na omši mohlo byť aj 100 ľudí. „Všetko to trvalo asi hodinu. Zrazu sa otvorili dvere, predný aj zadný vchod a húfy ľudí, určite viac ako sto, odišli preč,“ opísal svedok pre portál topky.sk.

Omsa 1.jpg
V tomto kostole svedok zahliadol omšu s viac ako 100 ľuďmi. Foto: topky.sk

Aká bola reakcia farského úradu na otázku, či sa skutočne konala v dané ráno omša? „Viete čo, nechajte to tak, píšte o niečom inom. Nezasahujte do toho, čo robia ľudia. Nič tam nebolo, bolo zatvorené,“ znelo stanovisko úradu. Fotografie od svedka však svedčia o inom.

Omsa 2.jpg
Omša sa konala aj napriek zákazu vlády. Foto: topky.sk

Policajná hovorkyňa Veronika Slamková pre portál topky.sk potvrdila, že policajti boli na obhliadke kostola v ranných nedeľňajších hodinách a v danej dobe sa tam nekonala nijaká omša. Polícia posunie priestupok ÚVZ, ktorý by mal prejednať celú situáciu.

Omsa 3 1.jpg
Podľa svedska sa na omši zúčastnilo viac ako 100 ľudí. Foto: topky.sk

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk