Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nesrovnal zimna udrzba ba.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
bratislava.sk
13. februára 2018 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Zasadnutie mestského zastupiteľstva o prebiehajúcej kontrole zimnej údržby sa skončilo prerušením rokovania

Po 30-minútovej prestávke niektorí poslanci v rokovacej sále chýbali a mestské zastupiteľstvo tak nebolo uznášaniaschopné. Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal teraz bude musieť do pätnástich dní zvolať pokračovanie rokovania zastupiteľstva.

Pondelňajšie mimoriadne rokovanie mestského zastupiteľstva iniciovali niektorí mestskí poslanci po tom, čo podľa nich pri kontrole zimnej pohotovosti hlavného mesta Bratislavy zistil kontrolór závažné porušenia. Poslanci ešte minulý týždeň na tlačovej konferencii deklarovali, že spoločnosť A.R.K. technické služby, s. r. o., ktorá zabezpečuje pre Bratislavu zimnú údržbu ciest, dostáva z mestského rozpočtu denne vyše 12-tisíc eur za zimnú pohotovosť, aj keď nesneží. Navyše pri neohlásenej kontrole zistili, že dodávateľ nedokáže zabezpečiť zmluvne garantovaný počet personálu ani mechanizmov zimnej údržby.

„Súčasní mestskí poslanci vytrvalo poukazujú na túto zmluvu, iniciovali niekoľko kontrol, ktoré mali závažné zistenia, prijali viacero uznesení, ale s takmer nulovým efektom,“ uviedla ešte minulý pondelok starostka Karlovej Vsi a zároveň poslankyňa mestského zastupiteľstva Dana Čahojová.

Zimna udrzba ba.jpg
bratislava.sk

Čiastková kontrola

Kontrolór vykonal čiastkovú kontrolu zimnej pohotovosti, podľa primátora Iva Nesrovnala nezistil pri zabezpečovaní údržby ciest žiadne porušenia.

„Jediný časový údaj, pol hodina, dokedy je dodávateľ povinný ísť do terénu s autami, je iba v prípade, keď hrozí spád snehu, keď sa vyhodnotí meteorologická situácia, že je potrebný zimný zásah a mesto vydá pokyn k zimnému zásahu. Vtedy je táto povinnosť,“ uviedol ďalej Nesrovnal. Podľa neho však žiadny pokyn na zásah vydaný nebol.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X