Zásahy polície počas futbalového zápasu: Fanúšikovia robili výtržnosti a poškodili aj autobus

Atmosféra pred futbalovým zápasom záverečného 22. kola základnej časti Fortuna ligy medzi ŠK Slovan Bratislava - FC Spartak Trnava
Foto: SITA/Jana Birošová

Prvého priestupku sa dopustil už po príchode na Železničnú stanicu Bratislava fanúšik FC Spartak Trnava, ktorý aj napriek zákazu používal pyrotechnický výrobok.

Niekoľko incidentov riešila bratislavská krajská polícia počas sobotňajšieho futbalového zápasu medzi mužstvami ŠK Slovan Bratislava a FC Spartak Trnava. Futbalový zápas bol pokojný až do chvíle, keď krátko pred koncom došlo v sektore D určenom pre fanúšikov hostí k násilnému poškodzovaniu ochranných sietí, a tak hrozil pád fanúšikov.

Z toho dôvodu bol vykonaný zo strany príslušníkov policajného zboru služobný zákrok a do niekoľkých minút bol obnovený verejný poriadok. Pri tejto udalosti došlo k zraneniu štyroch osôb z radov fanúšikov,“ informovala bratislavská krajská polícia na sociálnej sieti. Protiprávne konania, ku ktorým došlo v tomto sektore, momentálne polícia dokumentuje a vyhodnocuje.

Prvého priestupku sa dopustil už po príchode na Železničnú stanicu Bratislava – Nové Mesto fanúšik FC Spartak Trnava, ktorý aj napriek zákazu používal pyrotechnický výrobok. Dostal blokovú pokutu.

Počas presunu fanúšikov do priestorov Národného futbalového štadióna jedna z osôb neuposlúchla výzvu verejného činiteľa, polícia ho riešila v blokovom konaní. Po skončení športového podujatia jeden z fanúšikov FC Spartak Trnava neuposlúchol výzvu verejného činiteľa.

Keďže dotyčný sa dopustil uvedeného priestupku opakovane, bude ho polícia riešiť v správnom konaní. Jeden z fanúšikov pri odchode zo zápasu poškodil sklenenú výplň autobusu. „Z toho dôvodu policajti ihneď zakročili a osobu podozrivú z trestného činu poškodzovania cudzej veci obmedzili na osobnej slobode,“ doplnila polícia.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk