Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
peniaze, aurá
ilustračné: pixabay.com
20. júla 2016 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Zastavenie eurofondov sa kraja zatiaľ netýka, niektoré projekty ale ešte kontrolujú

Zastavenie eurofondov z Operačného programu Bratislavský kraj sa zatiaľ netýka ani jedného zo 116 projektov, ktoré prechádzali kontrolou Bratislavského samosprávneho kraja (BSK).

Ako na dnešnej tlačovej konferencii informoval predseda BSK Pavol Frešo, všetci prijímatelia už majú zazmluvnené finančné prostriedky na svojich účtoch. Niektoré projekty ešte kontrolujú, pre audit nechcel o nich Frešo hovoriť, rizikové by však mohli byť štyri. Ak by sa v nich našla chyba, Európska únia nemusí Slovensku preplatiť časť peňazí.

Financovanie europrojektov zo strany Európskej komisie zastavili v závere minulého roka. Podľa kraja rezort pôdohospodárstva uhradil prijímateľom všetky zazmluvnené finančné prostriedky a poslednú platbu uskutočnili 15. apríla tohto roka. BSK kontroloval z Operačného programu Bratislavský kraj projekty, ktoré sa týkali opatrení Regenerácia sídiel a Regionálna a mestská hromadná doprava.

V rámci opatrenia Regenerácia sídiel uskutočnili 75 projektov, ktoré sa zamerali na regenerácie a revitalizácie obcí a mestských častí, cyklotrasy i náučné chodníky. Celková čerpaná suma bola 28 295 486 eur. V rámci tohto opatrenia uskutočnili aj 33 projektov v rámci integrovaných stratégií rozvoja mestských oblastí. Patria sem rekonštrukcie a obnovy materských a základných škôl, zariadení sociálnej starostlivosti i obnova verejných priestranstiev. Celkovo tu vyčerpali 10 587 336 eur.

V rámci opatrenia Regionálna a mestská hromadná doprava uskutočnili osem projektov, ktoré sa týkali budovania prestupných terminálov (Senec, Pezinok, Malacky) a podpory mestskej dopravy. Čerpaná suma bola 6 464 445 eur.

V programovom období eurofondov na roky 2007 až 2013 je pozastavené preplácanie platieb z Európskej komisie v piatich operačných programoch. Ide o programy Informatizácia spoločnosti, Zdravotníctvo, Bratislavský kraj, Výskum a vývoj a Cezhraničná spolupráca SR – ČR. Operačný program Bratislavský kraj vyčerpal z rozpočtu Európskej únie k 30. júnu 99,29 % z 95,21 mil. eur.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X