Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dočasná zastávka Námestie SNP
ilustračné: bratislava.sk
28. decembra 2017 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDeň.skSITA Diskusia()

Zastávka pred Manderlákom bude mať vyše 30 metrov, zatiaľ nie je známy termín jej vybudovania

Zastávka bude mať 31 metrov a bude podobná zastávke Blumentál na Floriánskom námestí.

Termín vybudovania novej zastávky medzi Námestím SNP a východom z Laurinskej ulice, kde to Bratislavčania poznajú ako „Pod Manderlákom“, zatiaľ nie je známy.

Nová zastávka pre vozidlá mestskej hromadnej dopravy (MHD) bude viedenského typu, znamená to, že popred zastávku budú jazdiť aj autá. Ako v rozhovore pre agentúru SITA povedal primátor hlavného mesta SR Bratislavy Ivo Nesrovnal, najskôr musia urobiť dopravnú štúdiu, ktorá vyhodnotí kapacitu a priepustnosť križovatky. Potom sa tým bude zaoberať krajský dopravný inšpektorát. Kapacitné posúdenie križovatky by mohli podľa primátora robiť na jar a trvať to bude niekoľko týždňov. Potom to budú posudzovať odborné orgány.

Kým postavia novú zastávku „Pod Manderlákom“, vybudovali dočasnú zastávku električky na Námestí SNP pred Starou tržnicou. Cieľom dočasnej zastávky je pohodlnejšie prestupovanie cestujúcich na trase, ktorá spája centrum mesta s Petržalkou. Stavebné náklady na dočasnú zastávku na Námestí SNP boli približne 20 000 eur, vrátane osadenia zábradlia a dopravného značenia. Oba vstupy na električkové nástupište sú bezbariérové. Túto zastávku po vybudovaní trvalej zastávky pred Manderlákom zrušia, rovnako odstránia aj dočasnú zastávku na Kamennom námestí v smere do Petržalky.

Zastávka pred Manderlákom bude mať 31 metrov a bude podobná zastávke Blumentál na Floriánskom námestí. Zámerom jej vybudovania je doplnenie chýbajúcej zastávky na trase medzi zastávkami Poštová-Martinus a Šafárikovo nám., resp. Mariánska a Šafárikovo námestie.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X