Zatiaľ nie je známe, čo bude so zničenou Snežienkou na Železnej studničke

Snezienka 6.jpg

Stále nie je známe, čo bude so zničenou stavbou reštaurácie Snežienka na Železnej studničke. Reštaurácia a priestor okolo nej sú dlhodobo zdevastované a stravovací objekt je mimo prevádzky.

Návrhom zámeru na vyhlásenie súťaže, ktorý by zahŕňal sanáciu, dostavanie a sprevádzkovanie Snežienky, sa v polovici februára zaoberali poslanci Nového Mesta, nakoniec však súťaž nevyhlásili. Projekt má pre prípravu koncepčných podmienok obnovy Snežienky pracovnú skupinu, ktorú tvoria aj miestni poslanci. „Nechal som to na nich, je tam komisia, menoval som členov, môžu teda riešiť a diskutovať,“ povedal novinárom starosta Nového Mesta Rudolf Kusý.

Podľa neho by táto zničená stavba mala ísť preč, otázkou však je, čo by bolo ďalej. Ako spomenul, na tomto mieste by však niečo mohlo byť a mala by to spravovať mestská časť, starosta však zatiaľ nevie, ako by to mohlo byť. „Aby sa nestalo, že tam príde developer a budeme s nim riešiť, čo môže a nemôže. Nech je tam niečo menšie, čo bude do toho prostredia zapadať a čo bude slúžiť ľuďom,“ pripomenul. Ako starosta poznamenal, do rokovaní pracovnej skupiny nechce zasahovať a bude čakať, či prídu s nejakým nápadom. Keď bude návrh, opäť pôjde do zastupiteľstva a novomestskí miestni poslanci o ňom budú rokovať.

Členom pracovnej skupiny je aj novomestský poslanec Martin Vlačiky. Ako uviedol, len nedávno dostal menovací dekrét do tejto komisie. „Zatiaľ sme sa na žiadnom rokovaní nestretli, predpokladám, že prvé stretnutie bude až v máji,“ doplnil s tým, že čakať budú aj na výsledok prieskumov a rozborov, ktoré vyjdú z prác na územnom pláne zóny Horná Mlynská dolina.

S pôvodným návrhom, schváliť obchodnú verejnú súťaž na prenájom Snežienky, neboli vo februári v klube poslanci stotožnení. „Väčšina z nás preferuje zbúranie skeletu Snežienky a ak má na tomto mieste ešte niekedy niečo vôbec stáť, tak nech je to menšie a niečo, čo sa lepšie hodí do prostredia lesoparku,“ dodal Vlačiky a poznamenal, že v rámci územného plánu zóny Horná Mlynská dolina treba najprv verejnou diskusiou s občanmi, návštevníkmi lesoparku, ochranármi a Mestskými lesmi zadefinovať, čo by v tomto území vlastne chceli mať. Až potom môžu podľa neho vyhlásiť súťaž.

„Mala by to však byť súťaž návrhov, nie súťaž na prenájom stavby. Ak by sa podarilo nájsť návrh, ktorý by verejnosť akceptovala a zároveň by bol ekonomicky únosný pre investora, tak až potom sa môžeme baviť o prenájme,“ vysvetľuje Vlačiky a pripomína, že zadanie územného plánu zóny Horná Mlynská dolina by malo byť jasné na jeseň tohto roku.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk