Zatmenie Mesiaca sledovali pri Dunaji mnohí Bratislavčania

Pozorovanie zatmenia Mesiaca
SITA

Medzi najväčšie atrakcie posledných dní určite patrilo zatmenie Mesiaca. Mnoho Bratislavčanov si ho užívalo na cyklistickej hrádzi. 

Veľkolepé divadlo v podobe zatmenia Mesiaca si obyvatelia mohli užiť v piatok 27. júla. Najdlhšie zatmenie v tomto storočí trvalo takmer dve hodiny. Naposledy bolo vidieť na oblohe pred tromi rokmi, trvalo však iba 73 minút. Zatmenie Mesiaca znamená, že mesiac prechádza tieňom Zeme, takže počas určitého momentu je Slnko, Mesiac a Zem v jednej priamke.

Pozorovanie zatmenia Mesiaca
Pohľad na najdlhšie zatmenie Mesiaca v tomto storočí spojené s neobvykle jasnou planétou Mars. Foto: SITA

Mnohí Bratislavčania zvolili na sledovanie tohto prírodného úkazu cyklistickú hrádzu v Petržalke. V lužných lesoch za Ekonomickou univerzitou bolo v čase zatmenia mnoho ľudí, ktorí vytiahli deky a sledovali zatmenie. Niektorí obyvatelia hlavného mesta vytiahli aj bicykle a užívali si piatkový večer formou športu. Na hrádzi vládla rušná atmosféra plná smiechu a zábavy.

Bratislavčania, ktorí sledovali zatmenie v oblasti Slnečníc, si mohli vychutnať dvojnásobné potešenie pre oči. V diaľke nad Rakúskom bola búrka, ktorá osvetľovala oblohu a vytvárala na nej zaujímavú zmes svetiel.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk