Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ekonomicka univerzita maps.google.sk_.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
maps.google.sk
13. júna 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Záujem o absolventov odborov spojených s informatikou je vysoký, bratislavské školy si vedú dobre

Firmy mali v roku 2017 najväčší záujem o absolventov odborov spojených s informatikou. Jeden životopis takéhoto uchádzača si na pracovnom portáli profesia.sk pozrelo v priemere takmer osem zamestnávateľov. Viac ako päť firiem zaujali tiež životopisy absolventov strojárstva, ekonomiky, techniky, stavebníctva a spoločenských vied. Na konci tohto poradia skončili absolventi umeleckých odborov. Životopis uchádzačov s umeleckým vzdelaním si prezreli len zhruba dve firmy. Vyplýva to z analýzy portálu profesia.sk, ktorý zverejnili na webe.

V najnovšom rebríčku vysokých škôl podľa prezerania životopisov absolventov na pracovnom portáli profesia.sk sa najvyššie umiestnili absolventi Ekonomickej univerzity v Bratislave. Životopisy ekonómov, účtovníkov či mzdových pracovníkov si v priemere pozrelo viac ako sedem firiem. „Dôvodom úspechu by mohlo byť najmä to, že ekonómovia, účtovníci či mzdoví pracovníci sú dnes potrební v každej firme bez ohľadu na druh podnikania,“ píše sa na pracovnom portáli.

Dobre si viedli Slovenská technická univerzita v Bratislave, za ňou Technická univerzita v Košiciach a na štvrtom mieste je Žilinská univerzita.

Najžiadanejšie fakulty

V rebríčku najžiadanejších absolventov podľa jednotlivých fakúlt vedú informatici z Fakulty informatiky a informačných štúdií na Slovenskej technickej univerzite. Životopis absolventa z tejto fakulty si pozrelo v priemere viac ako osem firiem.

Na druhom mieste sa umiestnila Fakulta hospodárskej informatiky Ekonomickej univerzity a na tretej priečke Fakulta elektrotechniky a informatiky Technickej univerzity v Košiciach. V prvej pätke sú až štyri fakulty, ktoré sú spojené s informatikou.

Profesia zostavila rebríček verejných vysokých škôl a fakúlt už po jedenásty raz. Umiestnenie závisí od toho, koľko zamestnávateľov si prehliada životopisy absolventov, ktoré boli uverejnené na pracovnom portáli profesia.sk. Rebríček tak nehodnotí úroveň vyučovania, ale zameriava sa na uplatnenie jednotlivých absolventov na trhu práce.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X