Záujem o absolventov odborov spojených s informatikou je vysoký, bratislavské školy si vedú dobre

Ekonomicka univerzita maps.google.sk_.jpg
maps.google.sk

Firmy mali v roku 2017 najväčší záujem o absolventov odborov spojených s informatikou. Jeden životopis takéhoto uchádzača si na pracovnom portáli profesia.sk pozrelo v priemere takmer osem zamestnávateľov. Viac ako päť firiem zaujali tiež životopisy absolventov strojárstva, ekonomiky, techniky, stavebníctva a spoločenských vied. Na konci tohto poradia skončili absolventi umeleckých odborov. Životopis uchádzačov s umeleckým vzdelaním si prezreli len zhruba dve firmy. Vyplýva to z analýzy portálu profesia.sk, ktorý zverejnili na webe.

V najnovšom rebríčku vysokých škôl podľa prezerania životopisov absolventov na pracovnom portáli profesia.sk sa najvyššie umiestnili absolventi Ekonomickej univerzity v Bratislave. Životopisy ekonómov, účtovníkov či mzdových pracovníkov si v priemere pozrelo viac ako sedem firiem. „Dôvodom úspechu by mohlo byť najmä to, že ekonómovia, účtovníci či mzdoví pracovníci sú dnes potrební v každej firme bez ohľadu na druh podnikania,“ píše sa na pracovnom portáli.

Dobre si viedli Slovenská technická univerzita v Bratislave, za ňou Technická univerzita v Košiciach a na štvrtom mieste je Žilinská univerzita.

Najžiadanejšie fakulty

V rebríčku najžiadanejších absolventov podľa jednotlivých fakúlt vedú informatici z Fakulty informatiky a informačných štúdií na Slovenskej technickej univerzite. Životopis absolventa z tejto fakulty si pozrelo v priemere viac ako osem firiem.

Na druhom mieste sa umiestnila Fakulta hospodárskej informatiky Ekonomickej univerzity a na tretej priečke Fakulta elektrotechniky a informatiky Technickej univerzity v Košiciach. V prvej pätke sú až štyri fakulty, ktoré sú spojené s informatikou.

Profesia zostavila rebríček verejných vysokých škôl a fakúlt už po jedenásty raz. Umiestnenie závisí od toho, koľko zamestnávateľov si prehliada životopisy absolventov, ktoré boli uverejnené na pracovnom portáli profesia.sk. Rebríček tak nehodnotí úroveň vyučovania, ale zameriava sa na uplatnenie jednotlivých absolventov na trhu práce.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk