Záujem o majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji na Slovensku prekonal očakávania organizátorov. Veľká návštevnosť je aj na zápasoch aj vo fanzónach v Bratislave

zimny-stadion-ondreja-nepelu-bratislava-fanzona-sita.jpg
Foto: SITA/Branislav Bibel

Návštevnosť zápasov a fanzón v Bratislave prekonáva očakávania.

Záujem o majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji na Slovensku (10. – 26. mája) počas úvodných troch hracích dní prekonal očakávania organizátorov. Minulotýždňové piatkové, sobotňajšie a nedeľňajšie duely sledovalo dovedna 118 219 divákov priamo na štadiónoch a ďalších približne 65-tisíc priaznivcov navštívilo dve oficiálne fanzóny v Bratislave a Košiciach.

Veľmi nás teší, že zo strany fanúšikov je záujem aj o stretnutia reprezentácií z nižších priečok rebríčka Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF). Každý zápas šampionátu ponúka kvalitný hokej, navštíviť majstrovstvá sveta sa určite oplatí. Vstupenky na nevypredané stretnutia sú stále dostupné,“ uviedla riaditeľka komunikácie MS 2019 Michaela Grendelová.

Prvých 8 zápasov na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave sledovalo v hľadisku 68 018 ľudí, pričom štyri stretnutia boli vypredané. Vysoké čísla návštevnosti hlásia aj z oficiálnych fanzón v oboch usporiadateľských mestách. V bratislavskom Istropolise zatiaľ evidovali 35 647 fanúšikov. Informácie pochádzajú z tlačovej správy organizačného výboru majstrovstiev sveta 2019 v ľadovom hokeji na Slovensku.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk