Záujem seniorov o stravovanie v školských jedálňach v Dúbravke stúpol

Group of pensioners eating lunch together at the rest home
Zdroj : Gettyimages

Záujem seniorov o stravovanie v školských jedálňach v bratislavskej mestskej časti Dúbravka stúpol.

Ako ďalej informovala hovorkyňa Dúbravky Lucia Marcinatová, obedovať môžu seniori vo všetkých dúbravských základných školách, a to Pri kríži, Beňovského, Sokolíkova aj Nejedlého ulici, v Strednej priemyselnej škole elektrotechnickej na ulici K. Adlera, v zariadeniach Domova jesene života na Hanulovej a v Domove Pri kríži, a tiež v Náruči záchrany Senior & Junior na Fedákovej.

Mestská časť navyše podľa Marcinatovej zvyšovala príspevok na stravovanie, najprv v máji 2015 a následne na začiatku roka 2016. Príspevok je buď 1,50 eur, prípadne 80 alebo 40 centov na jeden stravný lístok. Príspevok závisí od výšky dôchodku. Dúbravčania s dôchodkom do 300 eur majú na jeden stravný lístok najvyšší príspevok, a to 1,50 eur, pri dôchodku od 301 do 400 eur je to 80 centov a od 401 do 500 eur dostáva dôchodca príspevok 40 centov.

Aby dôchodcovia príspevok dostali musia mať trvalý pobyt v Dúbravke a musia podať žiadosť o poskytnutie finančného príspevku na stravovanie. Žiadosť nájdu na internetovej stránke mestskej časti alebo na Oddelení sociálnych vecí a zdravotníctva na Žatevnej 4. K žiadosti je potrebné pridať aktuálny výmer starobného alebo invalidného dôchodku a občiansky preukaz.

Mestská časť zabezpečuje aj dovoz obedov domov zo Základnej školy Sokolíkova pre občanov s trvalým pobytom v Dúbravke, ktorí si nedokážu sami navariť alebo ísť na obed do jedálne.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk