Záujemcovia o stánok na vianočných trhoch sa môžu prihlásiť do 14. septembra, minimálna cena je 1 500 eur

Otvorenie Vianočných trhov
ilustračné: SITA

Vianočné trhy sa budú tento rok konať od 24. novembra do 22. decembra. Mesto ponúka záujemcom možnosť si prenajať stánok na Hlavnom a na Františkánskom námestí. Prihlášky treba doručiť do 14. septembra do podateľne bratislavského magistrátu.

K dispozícii bude 100 stánkov, 72 na Hlavnom námestí a 28 na Františkánskom námestí. Mesto už vyhlásilo výberové konanie na prenájom stánkov. Tie budú delené podľa predávaného sortimentu, jednotná minimálna cena je stanovená podľa zamerania. V prípade stánkov na Hlavnom námestí sa cena pohybuje od 1 500 do 20 000 eur a v prípade Františkánskeho námestia od 1 500 do 16 000 eur.

Najmenej záujemcovia zaplatia za stánky s vianočnými darčekmi a lahôdkami, najhlbšie do vrecka načrú prenajímatelia stánkov s občerstvením. Výnimku majú len stánky pre charitu na Františkánskom námestí, nájomné je minimálne 1 euro na deň.

Ako uvádza mesto, na Hlavnom námestí má byť tento rok rozmiestnených 33 stánkov s vianočnými darčekmi, 21 s občerstvením a 18 s lahôdkami. Na Františkánskom námestí bude občerstvenie ponúkať šesť stánkov, vianočné darčeky budú v piatich stánkoch a v štyroch nájdu návštevníci trhov lahôdky. Pre charitu je vyčlenených 13 stánkov.

Komisia pre Vianočné trhy 2017 bude vyhodnocovať prihlášky na základe viacerých kritérií. Napríklad podľa sortimentu ponúkaných vianočných darčekov, lahôdok či občerstvenia s ohľadom na pôvod ponúkaného tovaru, podľa vizualizácie sortimentu či ponúkanej výške nájomného za celé obdobie. Viac info TU.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk