Zaujíma vás demografický potenciál Bratislavy? Príďte v pondelok do Primaciálneho paláca

Ludia mesto pixabay.com_.jpg
ilustračné: pixabay.com

Štúdiu demografického potenciálu hlavného mesta Bratislavy do roku 2050 vypracovalo Výskumné demografické centrum pri Infostate. Ak vás zaujímajú výsledky, príďte v pondelok 10. júla o 16. hodine do Zrkadlovej siene Primaciálneho paláca.

Ako uvádza mesto, „štúdia priniesla viacero zaujímavých informácií, na základe ktorých sa Bratislava musí pripraviť na to, že v 21. storočí bude patriť k najstarším mestským populáciám, a to nielen v rámci Slovenska, ale aj širšieho stredoeurópskeho priestoru. Počet a podiel seniorov v populácii sa výrazne zvýši a, naopak, počet aj podiel produktívneho obyvateľstva sa výrazne zníži.“

Podľa výsledkov štúdie bude v meste čoraz menej obyvateľov v produktívnom veku, viac ľudí vo veku nad 65 rokov, ich počet sa zvýši na 30 %. „Výrazne sa zvýši počet aj podiel najstarších obyvateľov vo veku nad 80 rokov, ktorí často potrebujú špeciálnu zdravotnú a sociálnu starostlivosť, čo bude mať závažné dopady na chod a fungovanie mesta. Prejaví sa to prakticky vo všetkých oblastiach verejného života od trhu práce cez sociálne výdavky až po služby a infraštruktúru,“ vyplýva z výsledkov štúdie. Viac informácii sa dozviete priamo od autorov štúdie v pondelok.

Štúdia demografického potenciálu hlavného mesta vznikla ako jeden zo základných podkladov pre spracovanie územnej prognózy rozvoja mesta, nového územného plánu a usmerňovanie budúceho územného rozvoja Bratislavy.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk