Zavedenie parkovacej politiky v meste sa naďalej odďaľuje, poslanci sa k tomuto bodu nedostali

Parkovanie v Petržžalke
ilustračné: SITA

Nových pravidiel parkovania sa mesto tak skoro nedočká. Bratislavské mestské zastupiteľstvo sa vo štvrtok po dvoch mesiacoch opäť malo vrátiť k parkovacej politike v hlavnom meste, uznesenie však nepadlo. K parkovaniu sa poslanci po prerokovaní viacerých bodov a po viacerých prestávkach totiž vôbec nedostali.

Večer po 18. hodine už nebolo mestské zastupiteľstvo uznášaniaschopné. Hovoriť mali poslanci o návrhu novely všeobecne záväzného nariadenia (VZN) o parkovaní i o návrhu dodatku Štatútu hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy. Primátor Ivo Nesrovnal zavedenie pravidiel parkovania v Bratislave podporuje, podľa neho je každý rok v bratislavských uliciach viac áut a menej príležitostí na parkovanie.

Zmeny v novele VZN

V novele všeobecne záväzného nariadenia o parkovaní sú podľa predsedu mestskej dopravnej komisie a zároveň bratislavského mestského poslanca Jozefa Uhlera zmeny. „Počet kariet na jeden byt už nebude obmedzený, čiže ak máme štyroch vodičov v jednom byte, môžu byť štyri rezidenčné karty,“ spomenul v stredu pred novinármi. Ako dodal, zmena je to, že prevádzkovateľom parkovacích miest už môže byť len právnická osoba so 100-percentnou účasťou mesta alebo mestskej časti. „Žiadne tretie firmy nemôžu prevádzkovať parkovanie v Bratislave,“ vysvetlil. Uhler tiež povedal, že parkovanie je téma, ktorá rozdeľuje mestské zastupiteľstvo.

„Bolo by dobré, aby sme to schválili a pripravili legislatívny rámec pre ďalšie volebné obdobie. Schválenie neznamená, že to bude od ďalšieho dňa fungovať. Len sa tým uvoľnia ruky pre mestské časti, aby mohli zorganizovať parkovaciu politiku na svojom území,“ uzavrel predseda mestskej dopravnej komisie.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk