Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pecena hus pixabay.com_.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
25. augusta 2017 Podujatia a akcie Bratislava od BratislavaDen.skBSK, © BratislavaDen.sk

Zavítajte do Kráľovstva husaciny, odviezť sa tam môžete zadarmo

Už budúcu sobotu sa po druhý raz otvoria brány Kráľovstva husaciny v Slovenskom Grobe. Bratislavský samosprávny kraj spoločne s Krajskou organizáciou cestovného ruchu Bratislava Region Tourism aj tento rok pozývajú všetkých pocestných nielen na návštevu, ale aj zvezenie.

Kráľovstvo husaciny v Slovenskom Grobe sa koná už budúcu sobotu, teda 2. septembra. Počas celého dňa sú pre návštevníkov pripravené nielen farmárske trhy Farm fest, dobová krčma či kultúrny program, ale aj husacinárske dobroty.

Kráľovstvo husaciny sa bude aj tento rok konať spoločne s už XVII. Dňom otvorených husacinárskych prevádzok. Za lístok v cene 10 eur môžu hostia ochutnať túto vyhlásenú špecialitu vo všetkých zúčastnených prevádzkach Cechu husacinárov Slovenského Grobu bez objednávky od 11. do 21. hodiny.

Takto zakúpená vstupenka bude hosťovi po ochutnaní vyhlásenej špeciality vymenená za inú, s ktorou môže navštíviť ďalšiu prevádzku a vychutnať si menu už len za 8 eur. Vstupenky si bude možné zakúpiť aj priamo na mieste v prevádzkach.

Aj tento rok však pripravili organizátori návštevníkom benefit v podobe bezplatnej dopravy. Autobus spoločnosti Slovak Lines, a. s., pôjde spod Nového mosta v Bratislave dovedna päťkrát. Jeho odchod je o 11., 13., 15., 17. hodine a poslední zábavychtiví návštevníci môžu do Kráľovstva husaciny vyraziť z Bratislavy o 19.30 hod. Rovnako sa zdarma dostanú pocestní aj priamo z Kráľovstva. Prvý povoz vyrazí zo Slovenského Grobu o 16. hodine, ďalšie o 18., 20., 22. hodine a posledný autobus pripravený pre návštevníkov Slovenského Grobu opustí Kráľovstvo husaciny presne o polnoci.

„Zábavu na kráľovskom pódiu v Kráľovstve husaciny otvoria už o 14. hodine skvelí Polemici, po ich vystúpení budú mať návštevníci možnosť zažiť pravú Kráľovskú hostinu a potom už bude zábava pod taktovkou Malalata Balkan Beats, Vajnorského okrášľovacieho spolku, Družiny, Konchansi a Klnky a o štvrť na desať večer zábavu rozprúdia aj Čarovné ostrohy a záver večera, teda skôr začiatok noci, bude patriť Igorovi Kmeťovi mladšiemu,“ predstavil stručne program výkonný riaditeľ Krajskej organizácie cestovného ruchu Bratislava Region Tourism Lukáš Dobrocký.

Kralovstvo husaciny plagat_tlac

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X