Zažite aj vy festivalovú atmosféru v hlavnom meste

Bratislava
Archív Monika Vranková

Cez víkend sa koná festival, vďaka ktorému sa nám hlavné mesto bude javiť opäť o niečo väčšie. V dňoch 11. – 12. augusta sa na letisku v Piešťanoch odohrá jeden z najnavštevovanejších festivalov Grape17, ktorý hlási už teraz vypredaný stav. Zatiaľ čo sa tam chystá aj plno našich hudby chtivých spoluobčanov, užime si my Bratislavu a festivaly, ktoré nám ponúka.

Aj keď sú pre nás upchaté ulice či preplnené nákupné centrá akýmsi štandardom, na ktorý sme všetci zvyknutí, občas si treba vychutnať krásu Bratislavy v jej pravej podstate. To sa dá niekedy len ťažko, keď vám doslova všade niekto šľape na päty. Tieto dni zabudnite na výlety mimo hlavného mesta a užite si dni strávené v uliciach.

Rôzne štýly, jedno mesto

Vychutnajte si koncert pod holým nebom! Ak obľubujete festivaly, nemusíte precestovať desiatky kilometrov. Zbaľte si len dobrú náladu a vyrazte do Eurovea. V piatok sa na nábreží Dunaja koná koncert Natália Hatalová & Band. Ak máte radi tanečné rytmy, vráťte sa tam aj v sobotu na stredomorskú fiestu v štýle flamenco v podaní El Moro Flamenco.

Eurovea
Foto: Archív Monika Vranková

Ak preferujete niečo tradičnejšie, zastavte sa v priestoroch Starej tržnice a zažite kultové dielo klasickej hudby – Vivaldiho Štyri ročné obdobia v spracovaní britsko-nemeckého hudobného skladateľa Maxa Richtera. Tento hudobný skvost sa koná v rámci festivalu Viva Musica! v slovenskej premiére v podaní nórskej husľovej virtuózky Mari Samuelsen a Orchestra Viva Musica!

Kam sa chystáte tento víkend vy? Vaše tipy a odporúčania nám píšte do komentárov…

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk