Zažite Ázijský víkend v centre Bratislavy!

Dsc1405.jpg
Foto: BKIS

BRATISLAVA 30. júla (BratislavaDeň.sk) – Cyklus Medzinárodná  Bratislava, ktorý je už tradičnou súčasťou festivalu Kultúrne leto a Hradné slávnosti Bratislava, predstaví aj tento rok umelecké vystúpenia rôznych krajín sveta. Hlavné mesto  SR  Bratislava  a Bratislavské  kultúrne  a informačné  stredisko  v spolupráci  s veľvyslanectvami Číny, Indie, Indonézie, Japonska, Južnej Kórei a Vietnamu predstavia 2. – 3. augusta na Hlavnom námestí už 2. ročník podujatia Ázijský víkend.

V piatok, 2. augusta, sa oficiálneho otváracieho ceremoniálu o 15.30 h zúčastnia veľvyslanci  a diplomati z jednotlivých krajín. Podujatie oficiálne otvorí štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR František Rúžička:

Program 1. dňa:
16.00 – India: cvičenie jogy s indickou učiteľkou jogy Ms. Jaiwanti Singh, hra na tradičný hudobný nástroj – sitar, ukážka tradičného indického tanca Bharatnatyam
17.30 – Južná Kórea: ukážky bojového umenia Teakwondo
18.00 – Vietnam: tradičné piesne a tanečná show
19.15 – Indonézia: ukážky bojového umenia a tradičných indonézskych tancov
20.00 – Čína: hudobné vystúpenie a módna prehliadka tradičného čínskeho odevu – qipao
20.30 – Japonsko: hudobné vystúpenie String Quarter

Program Ázijského víkendu pokračuje aj v sobotu – 3.8. od 17.00 hod. K hudobným a tanečným vystúpeniam, bojovým ukážkam pribudne aj tradičné čínske kreslenie tušom a kuchárska šou z dielne indonézskej reštaurácie. Druhý záverečný deň ukončí tradičné indonézske hudobné vystúpenie Javanese Gamelan.

Aj tento rok nebudú chýbať stánky jednotlivých veľvyslanectiev, ktoré ponúknu knihy, informačné materiály,  ale  aj  ochutnávky  tradičných  jedál,  či  rôzne  hry  a súťaže. Video z minuloročného Ázijského víkendu si môžete pozrieť tu:

Ázijský víkend sa začína už tento piatok – 2. 8. o 15.30 h a 3.8. 2019 o 17.00 h na Hlavnom námestí. Tešíme sa na vás!

Bližšie informácie o festivale Kultúrne leto a Hradné slávnosti Bratislava 2019 nájdete na: www.bkis.sk, www.bratislava.sk, www.visitbratislava.com a https://www.facebook.com/VaseBKIS/

Inzercia

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk