Zažite Prešporský swingový večer The Speakeasy. Vstup je iba na heslo

Fats Jazz Band
Jana Dekánková

Bratislavčania sa už tretí rok pravidelne vracajú do dôb dávnominulých, ktoré im pripadajú akési čarovnejšie a pozitívnejšie než naša prítomnosť. Nadšenci prvej polovice minulého storočia sa môžu tešiť na ďalšiu dávku zábavy v štýle 20. a 40. rokov.

O poslednom tohtoročnom Prešporskom swingovom večeri nám porozprávala organizátorka Jana Dekánková: „Speakeasies boli v období prohibície v USA nelegálne miesta, kde sa predával pašovaný alkohol. Slovo ‚speakeasy‘ označuje, že sa o takých miestach šepkalo alebo rozprávalo s veľkou opatrnosťou, pretože utajení strážcovia zákona mohli byť kdekoľvek. Zároveň bolo treba do takýchto barov často vedieť Heslo na vstup, ktoré sa šírilo ústne iba šepotom. Z malých zastrčených garáží sa postupne stali najznámejšie nočné kluby s rôznymi technickými vymoženosťami ako skryť bar v prípade náhlej razie. A čo je najdôležitejšie, tieto kluby sa stali živnou pôdou pre, na tú dobu priam vulgárny, tanec charleston či shimmy a nový hudobný žáner – jazz!“.

B-Swing
Jana Dekánková

O živú hudbu sa počas celého večera postará skvelý swingový orchester Fats Jazz Band. Súčasťou večera bude už tradičný minikurz dobových tancov a show v podaní lektorov tanečnej školy B-SWING. Po koncerte budú hrať štýloví Gramophon Brothers, ktorí púšťajú nostalgické staré šelakové platne až do jednej v noci.

Gramophon Brothers
Jana Dekánková

Tentoraz budete na vstup do klubu potrebovať vedieť heslo, ktoré nájdete na zakúpenej vstupenke. Večer je určený rovnako pre tých, ktorí si radi pri kvalitnej hudbe posedia pri vínku, ako aj pre tých, ktorých nohy nedokážu ostať dlho pod stoličkou.

Ako povedala Jana Dekánková, „len desať schodov do suterénu Tržnice na Trnavskom mýte a budete prekvapení, čo tam nájdete“.

Ak vás to zaujalo, ste 14. novembra vítaní v The Square v Tržnici na Trnavskom mýte. Zábava sa začne o 19. hodine. Vstupné je 8 eur, študenti a dôchodcovia si vstupenku môžu zakúpiť za 6 eur. Dobové štýlové oblečenie z obdobia swingu nie je povinné, ale určite poteší.

plagát Speakeasy

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk