Zažite tajomstvá Bratislavy na vlastnej koži: Objavte skryté zákutia a fascinujúce príbehy mesta

Kolaz bratislava rande s mestom sprevadzanie historia.jpg
Foto: www.bkis.sk - koláž BratislavaDen.sk

Zamilujte sa do Bratislavy nanovo s celoročným cyklom tematických vychádzok Rande s mestom. Spoznajte príbehy, osobnosti a skryté zákutia, ktoré formovali naše mesto, a užite si nezabudnuteľné zážitky so skúsenými sprievodcami.

Zažite Bratislavu ako nikdy predtým. S celoročným cyklom tematických vychádzok Bratislavského kultúrneho a informačného strediska pod názvom Rande s mestom spoznáte fascinujúce príbehy, významné osobnosti, historické pamiatky a nepoznané zákutia hlavného mesta.

Tieto vychádzky sú ideálne pre tých, ktorí chcú vidieť Bratislavu z novej perspektívy a prehĺbiť si svoje vedomosti o jej bohatom dedičstve. V spoločnosti skúsených sprievodcov a sprievodkýň, absolventov najstaršieho sprievodcovského kurzu špecializovaného na Bratislavu, objavíte rôzne aspekty života v našom meste.

Júnová ponuka vás zavedie do stredovekého mesta, kde odhalíte tajomstvá bežnej hygieny, liečenia rán a zdravotnej starostlivosti. Zistíte, ako sa budovalo mestské opevnenie a kto mal na starosti správu bášt. Spoznáte, či je gotika len o lomených oblúkoch a vysokých kostoloch.

Milovníci vína budú nadšení, keď sa vydajú po stopách vína charakteristického pre naše mesto. V spolupráci s Galériou mesta Bratislavy budete mapovať umenie mesta na Poštovej ulici a v jej okolí. Počas Noci hudby spoznáte príbehy slávnych a menej známych hudobníkov, ktorí zanechali stopu v hudobnej histórii Bratislavy.

Rodiny s deťmi sa vydajú na odhaľovanie záhad kláštorov a palácov, objavia Zimný prístav a miesto, kde kedysi stála Apollka. Povesťami od Márie Ďuríčkovej si pripomeniete Medzinárodný deň rieky Dunaj a jedinečným zážitkom bude aj vychádzka na Sandberg, kde sa viac dozviete o prírode aj histórii.

Bratislavské kultúrne leto prináša zaujímavé podujatia, na ktorých sa dozviete množstvo zaujímavostí o našom meste. Na Rande s mestom tak môžete vyraziť nielen počas víkendov, ale aj každú stredu o 17.00 hod.

Spoznajte Bratislavu ako nikdy predtým a zistite, prečo je naše hlavné mesto také jedinečné. Zúčastnite sa tematických vychádzok a už nikdy sa nebudete na Bratislavu dívať rovnakými očami – budete ju mať ešte radšej.

Viac podrobností a konkrétne udalosti nájdete na webe BKIS.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk