Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ODPADY: Zberný dvor v Košiciach
Foto: ilustračné, SITA
14. novembra 2017 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2017 Diskusia()

Zberný dvor Pri Šajbách v Rači bude ľuďom k dispozícii ešte do konca novembra

Zberný dvor bude fungovať v bežnom režime, a to v utorok a vo štvrtok od 12. do 18. a v sobotu od 8. do 14. hodiny.

Do konca novembra bude v Rači fungovať aj služba Zelený taxík, ktorá odváža biologický a veľkoobjemný odpad na objednávku spred rodinných domov každú stredu. Od decembra do apríla budúceho roka zberný dvor ani Zelený taxík nebudú obyvateľom Rače k dispozícii. Služba objednaného odvozu papiera a plastov spred rodinných domov, ktorú poskytuje miestny úrad každý druhý utorok, bude fungovať nepretržite aj počas zimy.

Zberný dvor je určený osobám, ktoré majú trvalý alebo prechodný pobyt na území Rače a ktoré sa zapojili do systému množstvového zberu komunálneho odpadu v Bratislave. Splnenie podmienok musí osoba odovzdávajúca odpad osobne preukázať identifikačným dokladom preukazujúcim trvalý alebo prechodný pobyt v Rači a dokladom preukazujúcim zapojenie sa do systému množstvového zberu nie starším ako 12 mesiacov. Za takýto doklad sa považuje v prípade obyvateľa bytu v bytovom dome výmer mesačného predpisu zálohových platieb od správcovskej spoločnosti, v prípade individuálneho producenta doklad o zaplatení poplatku za zber komunálneho odpadu.

Zberný dvor je tiež určený osobám, ktoré majú na území Rače záhradu a ktoré sa preukážu platným preukazom Slovenského zväzu záhradkárov alebo iným dokladom preukazujúcim vlastníctvo alebo nájom záhrady.

Do zberného dvora možno priniesť objemný komunálny odpad, drobný stavebný odpad a biologicky rozložiteľný odpad rastlinného pôvodu.

Služba zelený taxík je rovnako ako zberný dvor vyhradená pre obyvateľov s trvalým alebo prechodným pobytom v Rači. Zelený taxík odváža odpad spred domov ľudí každú stredu a poplatok za službu je osem eur, pre ľudí starších ako 62 rokov sú to dve eurá. Račania, ktorí chcú túto službu využiť, musia napísať e-mail na oddelenie životného prostredia na miestnom úrade alebo zatelefonovať. Všetky ďalšie informácie nájdu záujemcovia na internetovej stránke https://www.raca.sk/zeleny-taxik/. Služba vznikla v snahe predísť vytváraniu čiernych skládok rastlinného pôvodu a odkladaniu objemného komunálneho odpadu na verejných priestranstvách.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X