Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pri sajbach zberny dvor raca olo odvoz likvidacia odpadu.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu

Zberný dvor v Rači môžu od polovice apríla do konca novembra využívať aj obyvatelia Nového Mesta a Vajnôr

Bratislavská mestská spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) aj v tomto roku spustí prevádzku zberného dvora v Rači.

Zberný dvor v Rači na ulici Pri Šajbách 1 otvoria 15. apríla. Otvorený bude do 30. novembra vždy v utorok a štvrtok od 11.00 do 16.00 hod. a v sobotu od 8.00 do 15.00 hod. s výnimkou štátnych sviatkov. Využívať ho budú môcť okrem Račanov aj obyvatelia bratislavských mestských častí Nové Mesto a Vajnory. Podmienkou vstupu je preukázať sa trvalým alebo prechodným pobytom v týchto mestských častiach, prípadne vlastníctvom alebo nájmom záhrady. Obyvateľ tiež musí byť zapojený v systéme zberu komunálnych odpadov v Bratislave. Informáciu uverejnila spoločnosť OLO na svojej webovej stránke.

Obyvateľ môže bezplatne odovzdať objemný odpad (150 kg za rok), bio odpad zo záhrad a zelene (tri vrecia za týždeň), papier a lepenku, sklo, plasty, jedlé oleje a tuky. Odpad je potrebné pred odovzdaním roztriediť. Za odovzdanie drobného stavebného odpadu je poplatok 0,078 eur za kilogram. Poplatky musia obyvatelia uhradiť mestu Bratislava.

Spoločnosť OLO prevádzkuje dva zberné dvory. Okrem dvora v Rači má v prevádzke aj najväčší zberný dvor v Bratislave na Starej Ivanskej ceste v mestskej časti Ružinov.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X