Zberný dvor v Rači môžu od polovice apríla do konca novembra využívať aj obyvatelia Nového Mesta a Vajnôr

Pri sajbach zberny dvor raca olo odvoz likvidacia odpadu.jpg

Bratislavská mestská spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) aj v tomto roku spustí prevádzku zberného dvora v Rači.

Zberný dvor v Rači na ulici Pri Šajbách 1 otvoria 15. apríla. Otvorený bude do 30. novembra vždy v utorok a štvrtok od 11.00 do 16.00 hod. a v sobotu od 8.00 do 15.00 hod. s výnimkou štátnych sviatkov. Využívať ho budú môcť okrem Račanov aj obyvatelia bratislavských mestských častí Nové Mesto a Vajnory. Podmienkou vstupu je preukázať sa trvalým alebo prechodným pobytom v týchto mestských častiach, prípadne vlastníctvom alebo nájmom záhrady. Obyvateľ tiež musí byť zapojený v systéme zberu komunálnych odpadov v Bratislave. Informáciu uverejnila spoločnosť OLO na svojej webovej stránke.

Obyvateľ môže bezplatne odovzdať objemný odpad (150 kg za rok), bio odpad zo záhrad a zelene (tri vrecia za týždeň), papier a lepenku, sklo, plasty, jedlé oleje a tuky. Odpad je potrebné pred odovzdaním roztriediť. Za odovzdanie drobného stavebného odpadu je poplatok 0,078 eur za kilogram. Poplatky musia obyvatelia uhradiť mestu Bratislava.

Spoločnosť OLO prevádzkuje dva zberné dvory. Okrem dvora v Rači má v prevádzke aj najväčší zberný dvor v Bratislave na Starej Ivanskej ceste v mestskej časti Ružinov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk