Zbierka školských pomôcok vrcholí, pomôžte deťom so školskou výbavou

Do zbierky pre spoluziakov v nudzi prispela aj mlada skolacka..jpg
Foto: Slovenská katolícka charita

Začiatok školského roka je vždy niečím novým a dobrodružným. Ide však aj o ekonomicky zaťažujúce obdobie.

Charita každoročne organizuje zbierku školských pomôcok pre deti, ktoré to veľmi potrebujú. Pomôžu školské tašky, peračníky, zošity, pravítka, písacie či rysovacie pomôcky. Aj tieto malé radosti vedia uľahčiť nástup do školy a začiatok školského roka.

Pomôcť môžu rodičia s deťmi, ale aj školy, tak ako to urobila aj Spojená škola sv. Uršule si vymyslela tzv. „Skutok lásky“. Ako informovala Monika Molnárová manažérka oddelenia komunikácie Slovenskej katolíckej charity, škola po jednom žiakovi prinášala tašky so školskými pomôckami, ktoré sa deti rozhodli darovať spolužiakom v núdzi.

Našla som doma pár starých vecí, ale aj nových, ktoré už nepotrebujem, sú v dobrom stave a myslím, že ešte môžu poslúžiť deťom, ktoré to potrebujú. Veci som vložila do tašky a hrial ma dobrý pocit, že môžem niekomu pomôcť,“ napísala Tamarka. Pomôcky doniesla na centrálu Charity, ktorá je jedným z 57 zberných miest po celom Slovensku.

Do zbierky môžete aj tento rok prispieť aj finančne prostredníctvom účtu SK37 0900 0000 0001 7687 5345, variabilný symbol 2211. Ďalšie potrebné informácie nájdete na stránke Charity. Pri odovzdávaní pomôcok je potrebné dodržiavať hygienické opatrenia a darovanie len pomôcok a elektroniky, ktoré sú v dobrom a funkčnom stave.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk