Zbierka školských pomôcok, znevýhodneným deťom uľahčí prístup ku vzdelaniu

Skolske pomocky pixabay.jpg
Foto: ilustračné, pixabay.com

Nielen nové, ale aj použité, no stále funkčné školské pomôcky možno odovzdať aj v Bratislave.

Malým školákom zo znevýhodneného prostredia Slovenská katolícka charita (SKCH) pomôže uľahčiť prístup ku vzdelaniu. Už tradične na Medzinárodný deň detí vyhlasuje Zbierku školských pomôcok, ktorou tak chce deťom zo sociálne slabších pomerov, krízových centier či deťom z charitných detských domov na Slovensku pomôcť naplniť školské tašky. Nielen nové, ale aj použité, no stále funkčné školské pomôcky možno odovzdať do vyše 40-tich zberných miest na celom Slovensku. Zbierka sa končí 15. septembra, informovala o tom hovorkyňa SKCH Monika Molnárová. Medzinárodný deň detí si svet každoročne pripomína 1. júna.

Zbierku školských pomôcok koordinuje Slovenská katolícka charita na Slovensku cez arcidiecézne a diecézne charity, ktoré poznajú konkrétne potreby v obciach či mestách rôznych regiónov Slovenska. Už 10 rokov sa touto celonárodnou zbierkou katolícka charita snaží pomáhať sociálne znevýhodneným deťom, aby opäť v septembri, na začiatku školského roka, mohli zasadnúť do školských lavíc pripravené a mali rovnakú šancu na vzdelanie ako ostatné deti.

Podľa SKCH majú Slováci o zbierku záujem, minulý rok napríklad charita vyzbierala od darcov z celého Slovenska až 27 269 školských pomôcok. „Ľudia prichádzajú, mnohokrát sa prídu aj sami opýtať, čo je potrebné pre deti, a potom sa aj opakovane vracajú a donášajú nám buď nové alebo použité školské pomôcky. Pomôcky nemusia byť nové, ale nech sú v takom stave, aby tí, ktorí ich chcú darovať, si vedeli predstaviť, že ich budú používať ich deti, aby sme v charitách nemali veci, ktoré budeme vyhadzovať,“ uviedol Boris Hrdý z Bratislavskej arcidiecéznej charity. Aktualizovaný zoznam zberných miest a iné dôležité informácie sú na oficiálnej stránke Slovenskej katolíckej charity.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk