Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Skolske pomocky pixabay.jpg
Foto: ilustračné, pixabay.com

Zbierka školských pomôcok, znevýhodneným deťom uľahčí prístup ku vzdelaniu

Nielen nové, ale aj použité, no stále funkčné školské pomôcky možno odovzdať aj v Bratislave.

Malým školákom zo znevýhodneného prostredia Slovenská katolícka charita (SKCH) pomôže uľahčiť prístup ku vzdelaniu. Už tradične na Medzinárodný deň detí vyhlasuje Zbierku školských pomôcok, ktorou tak chce deťom zo sociálne slabších pomerov, krízových centier či deťom z charitných detských domov na Slovensku pomôcť naplniť školské tašky. Nielen nové, ale aj použité, no stále funkčné školské pomôcky možno odovzdať do vyše 40-tich zberných miest na celom Slovensku. Zbierka sa končí 15. septembra, informovala o tom hovorkyňa SKCH Monika Molnárová. Medzinárodný deň detí si svet každoročne pripomína 1. júna.

Zbierku školských pomôcok koordinuje Slovenská katolícka charita na Slovensku cez arcidiecézne a diecézne charity, ktoré poznajú konkrétne potreby v obciach či mestách rôznych regiónov Slovenska. Už 10 rokov sa touto celonárodnou zbierkou katolícka charita snaží pomáhať sociálne znevýhodneným deťom, aby opäť v septembri, na začiatku školského roka, mohli zasadnúť do školských lavíc pripravené a mali rovnakú šancu na vzdelanie ako ostatné deti.

Podľa SKCH majú Slováci o zbierku záujem, minulý rok napríklad charita vyzbierala od darcov z celého Slovenska až 27 269 školských pomôcok. „Ľudia prichádzajú, mnohokrát sa prídu aj sami opýtať, čo je potrebné pre deti, a potom sa aj opakovane vracajú a donášajú nám buď nové alebo použité školské pomôcky. Pomôcky nemusia byť nové, ale nech sú v takom stave, aby tí, ktorí ich chcú darovať, si vedeli predstaviť, že ich budú používať ich deti, aby sme v charitách nemali veci, ktoré budeme vyhadzovať,“ uviedol Boris Hrdý z Bratislavskej arcidiecéznej charity. Aktualizovaný zoznam zberných miest a iné dôležité informácie sú na oficiálnej stránke Slovenskej katolíckej charity.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X