Zbohom, Venza: Študenti si odstáli posledný rad na lacné jedlá v známej jedálni

Venza
Foto: Mladosť ~ Šturak ~ Átriaky ~ Manželáky, Ján Infosuty Šutý - koláž Bratislavadeň

Pred rokmi si študenti museli odstáť na obed v jedálni Venza aj hodinu. Nájsť miesto na sedenie tiež nebolo ľahké.

Tak ako k Mlynskej doline patria internáty a vysokoškoláci, tak patrí aj Venza. Presnejšie, patrila až do konca mája. V stredu 31. mája otvorila známa jedáleň svoje brány pre stravníkov poslednýkrát.

O nečakanej zmene informovali internáty Univerzity Komenského na sociálnej sieti pred niekoľkými dňami. Jedáleň sa zatvára z finančných i prevádzkových dôvodov.

Náhradné stravovanie

„Príčinou je až 70 % pokles počtu vydaných jedál oproti situácii pred pandémiou. Univerzita plánuje vyhlásiť novú súťaž na tieto priestory. Veríme, že sa nám podarí nájsť nového partnera a Venza bude po lete pokračovať,“ píše sa v ozname.

Študenti, ktorí nejdú počas letných prázdnin domov a budú na internátoch, sa však nemusia obávať. K dispozícii bude náhradné stravovanie v ďalšej jedálni Eat&Meet. Ceny sú s dotáciami ako počas akademického roka.

Hodinové rady na obedy

Kým posledný deň otvorenia nebol v jedálni na obede skoro nikto, kedysi bola situácia úplne opačná. Študenti si na sociálnej sieti zaspomínali na Venzu počas jej „najväčšej slávy“.

Venza
Venza počas posledného dňa otvorenia bola prázdna. Foto: Mladosť ~ Šturak ~ Átriaky ~ Manželáky, Ján Infosuty Šutý

O obľúbenosti jedálne hovorí fotografia nižšie z jesene 2010. Zachytáva rad študentov, ktorý sa tiahne od vstupných dverí do Venzy až po vrátnicu, kadiaľ sa vchádza do areálu.

Ján Infosuty Šutý spomína, že čakanie na obed trvalo aj hodinu a nájsť miesto na sedenie bolo umenie. „Som rada, že som zažila tieto legendárne časy,“ napísala Monika.

Študenti spomínajú na niekoľko chutných jedál, ako napríklad husté polievky či Venza burger. V poslednej dobe im však prekážali menšie porcie, slabší výber jedál či vyššie ceny. Podľa viacerých študentov bola lepšia stará Venza.

Venza
Rad na obed v roku 2010. Foto: Mladosť ~ Šturak ~ Átriaky ~ Manželáky, Ján Infosuty Šutý

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk