Zbor Adoremus a Warchalovci vystúpi na koncerte sakrálnej hudby

Františkánsky kostol Zvestovania Pána
SITA

Program koncertu nazvaný Jubilate Deo prinesie sakrálne skladby rôznych štýlových období európskej klasickej hudobnej tradície.

Slovenský spevácky zbor Adoremus a členovia Slovenského komorného orchestra Bohdana Warchala pozývajú v nedeľu 25. októbra na koncert Jubilate Deo. Koncert venovaný sakrálnej hudbe rôznych období európskej hudby sa začne o 19.30 hod. vo Františkánskom kostole Zvestovania Pána v Bratislave.

Publikum na ňom čakajú diela velikánov chrámovej hudby ako sú Giovanni Pierluigi da Palestrina, Josquin Despréz a ďalších, tiež sakrálne kompozície Wolfganga Amadea Mozarta a diela skladateľov súčasnej cirkevnej hudby. Návštevníci koncertu sa môžu tešiť aj na premiéru hudobného diela venovaného životnému jubileu dirigenta Dušana Billa od skladateľa Vladimíra Godára, informovali organizátori koncertu.

Program koncertu nazvaný Jubilate Deo prinesie sakrálne skladby rôznych štýlových období európskej klasickej hudobnej tradície. Oslavný charakter koncertu udá titulná skladba Jubilate Deo Mikuláša Schneidera-Trnavského. Na záver si zas publikum vypočuje hymnu Te Deum in Es, vyjadrujúcu oslavu Trojjediného Boha od osobnosti slovenskej hudobnej kultúry 19. storočia Jána Levoslava Bellu. Dielo zaznie v úprave Vladimíra Godára.

„Cirkevná hudba sa v rámci kultúrnych dejín Slovenska vyznačuje pozoruhodne dlhou tradíciou. Zo starších prameňov zaznejú na koncerte spevy z prvého tlačeného slovenského notovaného spevníka katolíckej proveniencie Cantus Catholici, ktorý predstavuje cenný príspevok k tradícii duchovnej piesne v stredoeurópskom regióne a je zaraďovaný k pokladom nášho kultúrneho dedičstva,“ avizujú v tlačovej správe ku koncertu organizátori.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk