Zdá sa, že do Bratislavy mieri jar, teploty budú podľa SHMÚ atakovať dvadsiatku. Pozrite si predpoveď

slnko, počasie, teplo
ilustračné: pixabay.com

Podľa predpovede Slovenského hydrometeorologického ústavu sa aspoň na jeden deň zbavíme zimného počasia a zavládnu také teploty, ktoré skôr pripomínajú jar. Ako uvádza SHMÚ, počas štvrtka by denná teplota vzduchu mohla atakovať dvadsiatku. Bratislavu a okolie čaká takéto počasie.

Ako uvádza SHMÚ, posledný februárový deň, a síce 28. február 2019, by sa mal s Bratislavou rozlúčiť príjemnou jarnou teplotou. Podľa predpovede bude v tento deň dosahovať nočná teplota hodnotu 4 stupne Celzia nad nulou. Počas dňa sa však má výrazne otepliť a ortuť teplomera poskočí až na príjemných 19 stupňov Celzia. V tento deň má byť jasná obloha, a tak slnko v spojení s vysokou teplotou navodia skutočný pocit príchodu jari. Fúkať má severozápadný vietor, ktorého rýchlosť dosiahne 5 m/s.

Prvý marcový deň však so sebou prinesie opäť ochladenie, hoci noc bude oproti predchádzajúcej výrazne teplejšie. Ako uvádza SHMÚ, v piatok 1. marca 2019 bude v Bratislave a okolí takto. Nočná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí okolo 10 stupňov Celzia. Cez deň sa oteplí len mierne, nakoľko teplomer sa posunie len o pár stupňov vyššie, zastaviť by sa mal na hodnote 13 stupňov Celzia. Má byť oblačno a zafúka nám severozápadný vietor rýchlosťou 4 m/s.

Kto sa tešil na teplý a slnečný víkend, bude zrejme sklamaný. Ako predpokladajú slovenskí meteorológovia, v sobotu 2. marca 2019 klesnú teploty ešte o čosi nižšie. SHMÚ hlási na tento deň nočnú teplotu 3 stupne Celzia nad nulou a dennú 5 stupňov Celzia nad bodom mrazu. Čaká nás zamračený deň a len veľmi mierny vietor, ktorý zafúka západným smerom a jeho rýchlosť bude 1 m/s.

Podľa predpovede SHMÚ to vyzerá tak, že počasie v Bratislave bude v najbližšie dni ako na hojdačke. V nedeľu sa má totižto opäť otepliť. Hoci teploty nebudú atakovať dvadsiatku, vyšplhajú sa aspoň nad desať stupňov Celzia. Ako uvádza SHMÚ, v nedeľu 3. marca 2019 bude v Bratislave dážď. Nočná teplota sa udrží na hodnote 3 stupne Celzia nad nulou a denná sa vyšplhá na 11 stupňov Celzia. Zafúka južný vietor, ktorého rýchlosť dosiahne 3 m/s.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk