Zdravotné sestry sa môžu uchádzať o prácu v novej nemocnici v Bratislave, tá prijme 440 z nich

Areál rozostavanej Nemocnice Bory v Bratislave počas prehliadky. Bratislave, 9. marec 2022.
Foto: SITA/Branislav Bibel

Niektorí zdravotníci sú rozhodnutí už dnes odísť do zahraničia.

Nemocnica Bory v Bratislave začala s náborom sestier. Celkovo ich plánuje zamestnať 440. Nemocnica o tom informovala v tlačovej správe.

Nábor potrvá až do otvorenia nemocnice, ale pokračovať bude aj potom, keďže jednotlivé pracoviská sa budú otvárať postupne.

Zdravotníci chcú odísť

Sestry sa už hlásia, a to z rôznych zdravotníckych zariadení, štátnych i súkromných, ale aj zo sociálnej sféry. Riaditeľka pre ošetrovateľstvo Alena Kendrick vysvetľuje, že niektorí zdravotníci sú rozhodnutí už dnes odísť do zahraničia.

Zdravotníkom, ktorí plánujú odísť len preto, že sú nespokojní v systéme súčasného slovenského zdravotníctva, dokážeme v Nemocnici Bory ponúknuť pracovný štandard, aký by spoznali v zahraničí,“ vysvetľuje Kendrick.

Sestry chcú pracovať ako sestry, pričom riešiť nedostatok čistej bielizne na oddelení či zle upratanú izbu jednoducho sestrám s ich odborným vzdelaním neprináleží.

Posilnené kompetencie

Sestra má byť v nemocnici partnerom lekára a jej kompetencie v Boroch budú posilnené.

Pôrodné asistentky budú môcť v súlade s ich kompetenciami samostatne viesť fyziologický pôrod v modernom a prívetivom prostredí.

Nemocnica plánuje zamestnať minimálne 33 pôrodných asistentiek. Okrem sestier nemocnica hľadá aj ostatný zdravotnícky personál, pričom už dnes počíta s 80 ukrajinskými praktickými sestrami a sanitármi.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk