Zdravotnícke tímy bratislavských nemocníc a špecializovaných ústavov sa pre koronavírus prepoja

Budova Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) v Ružinove..
Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Riaditeľ Univerzitnej nemocnice Bratislava Roland Schaller sa tak dohodol so zástupcami Národného onkologického ústavu, Národného ústavu srdcovo-cievnych chorôb, Národného ústavu detských chorôb, Nemocnice sv. Michala, CINRE, Špecializovanej nemocnice pre ortopedickú protetiku a Onkologického ústavu sv. Alžbety na spoločnom stretnutí.

Bratislavské nemocnice a špecializované ústavy prepoja svoje zdravotnícke tímy v snahe minimalizovať dopady pandémie ochorenia COVID-19 na zdravotnú starostlivosť.

Riaditeľ Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) Roland Schaller sa tak dohodol so zástupcami Národného onkologického ústavu, Národného ústavu srdcovo-cievnych chorôb, Národného ústavu detských chorôb, Nemocnice sv. Michala, CINRE, Špecializovanej nemocnice pre ortopedickú protetiku a Onkologického ústavu sv. Alžbety na spoločnom stretnutí.

Informovala o tom v tlačovej správe hovorkyňa UNB Eva Kliská. Stretnutie prebehlo aj na základe požiadavky ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského.

Situácia je vážna

Situácia v Bratislavskom kraji je veľmi vážna, v najbližšom období očakávame, že nápor pacientov sa bude ešte zvyšovať, preto sme aj tento týždeň pristúpili k ďalšej reprofilizácii lôžok pre pacientov s ochorením COVID-19,” informoval Schaller.

Aktuálne ich je v UNB k dispozícii 325. Počtom hospitalizovaných sa nemocnica nachádza na 70-tich percentách vrcholu druhej vlny.

Odložené operácie

Z tohto dôvodu bolo odložených už 4 560 plánovaných operácií v rôznych odbornostiach. Odklad operácií sa však netýka onkologických pacientov a akútnych pacientov, ktorí si vyžadujú neodkladný operačný výkon.

Avšak, nakoľko UNB garantuje poskytovanie zdravotnej starostlivosti aj v rámci iných diagnóz ako len COVID-19, jednotlivé nemocnice v Bratislave sa rozhodli si vzájomne pomôcť prepojením zdravotníckych tímov a využitím všetkých dostupných kapacít.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk