Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Budova Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) v Ružinove..
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel
25. novembra 2021 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Zdravotnícke tímy bratislavských nemocníc a špecializovaných ústavov sa pre koronavírus prepoja

Riaditeľ Univerzitnej nemocnice Bratislava Roland Schaller sa tak dohodol so zástupcami Národného onkologického ústavu, Národného ústavu srdcovo-cievnych chorôb, Národného ústavu detských chorôb, Nemocnice sv. Michala, CINRE, Špecializovanej nemocnice pre ortopedickú protetiku a Onkologického ústavu sv. Alžbety na spoločnom stretnutí.

Bratislavské nemocnice a špecializované ústavy prepoja svoje zdravotnícke tímy v snahe minimalizovať dopady pandémie ochorenia COVID-19 na zdravotnú starostlivosť.

Riaditeľ Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) Roland Schaller sa tak dohodol so zástupcami Národného onkologického ústavu, Národného ústavu srdcovo-cievnych chorôb, Národného ústavu detských chorôb, Nemocnice sv. Michala, CINRE, Špecializovanej nemocnice pre ortopedickú protetiku a Onkologického ústavu sv. Alžbety na spoločnom stretnutí.

Informovala o tom v tlačovej správe hovorkyňa UNB Eva Kliská. Stretnutie prebehlo aj na základe požiadavky ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského.

Situácia je vážna

Situácia v Bratislavskom kraji je veľmi vážna, v najbližšom období očakávame, že nápor pacientov sa bude ešte zvyšovať, preto sme aj tento týždeň pristúpili k ďalšej reprofilizácii lôžok pre pacientov s ochorením COVID-19,” informoval Schaller.

Aktuálne ich je v UNB k dispozícii 325. Počtom hospitalizovaných sa nemocnica nachádza na 70-tich percentách vrcholu druhej vlny.

Odložené operácie

Z tohto dôvodu bolo odložených už 4 560 plánovaných operácií v rôznych odbornostiach. Odklad operácií sa však netýka onkologických pacientov a akútnych pacientov, ktorí si vyžadujú neodkladný operačný výkon.

Avšak, nakoľko UNB garantuje poskytovanie zdravotnej starostlivosti aj v rámci iných diagnóz ako len COVID-19, jednotlivé nemocnice v Bratislave sa rozhodli si vzájomne pomôcť prepojením zdravotníckych tímov a využitím všetkých dostupných kapacít.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X