Združenia hľadajú staré obrázky Horského parku, žiadajú o pomoc

Pucikov dom horsky park okolo 1899 staraba.jpg
ilustračné: www.facebook.com

Členovia občianskych združení Bratislavské rožky a PamMap, ako aj Nadácia Horský park chcú urobiť výstavu zo starých pohľadníc a fotografií, ktoré ľudia v minulosti urobili v Horskom parku.

Na ľudí sa preto obracajú s výzvou, aby sa pozreli do svojich rodinných albumov po rodičoch i starých rodičoch a staré obrázky im poslali. „Radi by sme podrobnejšie spoznali stav a vývoj parku v minulosti,“ uvádzajú občianske združenia v stanovisku, ktoré poskytol Kamil Procházka z Nadácie Horský park. Ako ďalej pripomína, použiť ich tiež chcú pri štúdii o Horskom parku, ktorú práve spracúvajú.

Organizátori uvádzajú, že originály starodávnych fotografií si naskenujú a obratom vrátia majiteľom spolu so skenmi. Pre výstavy, zverejnenia na webstránkach, ako aj štúdie chcú občianske združenia použiť iba skeny. Pohľadnice a staré fotografie môžu ľudia posielať na adresu Nadácia Horský park, Majakovského 13, 811 04 Bratislava alebo na e-mailovú adresu horaren@horaren.sk. Zbierku starých pohľadníc a fotografií organizujú Nadácia Horský park, OZ Bratislavské rožky, OZ PamMap.

Združenia majú k dispozícii napríklad fotografiu známej Horárne Horský park z roku 1904. Okrem nej sú známe ešte pohľadnice troch reštaurácií na Búdkovej ceste, ktoré nazývali Púčkove domy, kam chodievali návštevníci parku oddychovať.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk