Zelene bude viac, mesto tak chce reagovať na klimatické zmeny

Hlavné námestie
ilustračné: SITA

Počas jesene by sa plochy mestskej zelene mali rozšíriť. Ide o opatrenia, ktoré sú súčasťou projektu Bratislava sa pripravuje na zmenu klímy.

Projekt je o úpravách, ktoré umožnia lepšie zachytávať zrážkovú vodu a zároveň s ňou lepšie hospodáriť, zväčšovať priepustné plochy a ochraňovať biotopy. „To všetko sú opatrenia, ktoré zmierňujú dosah klimatických zmien,“ uviedla hlavná architektka Bratislavy Ingrid Konrad.

Projekt ráta s investíciami vo výške 2 337 640 eur – z 85 percent je hradený z Európskeho hospodárskeho priestoru, Nórska a rozpočtu SR – a uskutoční sa od jesene 2015 do jari 2016.

Stromy chce mesto vysadiť na Hlavnom námestí a Svoradovej ulici. K tomu by sa mali pridať práce na obnove Námestia slobody a obnova priestoru v bývalom cyklistickom areáli na Tehelnom poli.

Medzi aktivitami, ktoré sú ešte v pláne je i vybudovanie vegetačnej strechy na Dome seniorov Archa i materskej škole Za kasárňou, tiež revitalizácia gaštanového parku na Kolibe a výsadba vegetácie na Dolnozemskej ulici.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk