Zelené trhovisko vyrastie v Bratislave už budúci týždeň

Eco Village, Ružinov
SITA, freedigitalphotos.net

Parkovisko oproti vchodu do budovy BBC 1 Plus na Plynárenskej ulici sa na dva dni (14. a 15. mája) premení na ekologické trhovisko, ktorého cieľom je upriamiť pozornosť na „zelený“ životný štýl.

Druhý ročník podujatia Eco Village predstaví viac ako tridsiatku predávajúcich a ponúkne bohatý sprievodný program. Za myšlienkou ekologického trhoviska stojí prvá slovenská zelená kancelárska budova BBC 1 Plus. Záštitu nad celým podujatím prevzal Magistrát Hlavného mesta SR Bratislavy a mestská časť Bratislava – Ružinov.

Obidva dni sa budú niesť v duchu eko. Na slávnostnom otvorení ekologického trhoviska sa predstaví združenie Supra Bohema, ktoré ponúkne pohľad na módu z recyklovaných materiálov. Po módnej prehliadke sa budú prezentovať spevom, tancom a recitáciami deti zo Základnej školy Vazovova 4. Podujatie bude moderovať Didiana.

Obidva dni budú študenti Slovenskej technickej univerzity vyrábať napríklad hračky z použitých plastových obalov, plechoviek a starých látok. V stánku outdoorových značiek Fjällräven a Hanwag ukážu topánky rozložiteľné v komposte.

Eco Village
Eco Village

Milovníci ekologických produktov sa môžu tešiť na ekologické kefky, bio kokosové produkty, prírodnú kozmetiku alebo sypané čaje. Rovnako tak na dobré jedlo a pitie, ktoré budú tiež v bio kvalite.

Pre návštevníkov je pripravený bohatý sprievodný program v podobe detského kútika či výroby cukrovej vaty na vlastný pohon prostredníctvom bicyklov BikeLab. Tí, ktorí prídu na Eco Village, sa budú môcť zapojiť do súťaže o bicykel značky Kellys. V rámci ekologického trhoviska bude prebiehať aj výstava veľkoformátových fotografií Tiny Turnerovej, odborníčky na zdravú výživu.

Ekologické trhovisko bude otvorené 14. mája od 10. do 18. hodiny a 15. mája od 10. do 16. hodiny.

Informácie o Eco Village môžete sledovať na stránke www.facebook.com/ecovillage.sk, ako aj na Facebooku udalosti www.facebook.com/events/972982792742548.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk