Zelenú oblasť na Dlhých dieloch zachránili. Karlova Ves má prvý územný plán zóny

Majerníkova ulica, Karlova Ves
maps.google.sk

Karloveským poslancom sa včera podarilo schváliť historicky prvý územný plán zóny v mestskej časti. Regulovať bude dnes prevažne „zelené“ územie na sídlisku Dlhé diely medzi Majerníkovou a Hlaváčikovou ulicou, na ktorom bola pôvodne plánovaná výstavba.

„Keby sa to nepodarilo, musíme vydať kladné stanovisko ďalšej výstavbe na Dlhých dieloch a to nechceme,“ povedala starostka mestskej časti Dana Čahojová.

Zadania územných plánov zón boli v Karlovej Vsi schválené ešte predošlým zastupiteľstvom. Z dôvodu ich príprav boli v mestskej časti vyhlásené aj stavebné uzávery. Tie po piatich rokoch vypršali, no územné plány spracované, prerokované a schválené neboli. V mestskej časti tak hrozí nová výstavba.

„Obstaranie územných plánov zón v mestskej časti je našou prioritou,“ tvrdí starostka. Po Majerníkovej by nimi chceli regulovať aj Líščie údolie, Karloveskú zátoku a ďalšie problematické zóny v Karlovej Vsi a na Dlhých dieloch.

Územný plán zóny je nástroj, ktorým môžu samosprávy detailne usmerňovať vzhľad a využitie svojich území. Na rozdiel od Územného plánu Bratislavy, ktorý platí pre celé mesto, sú podrobnejšie a môžu prísnejšie regulovať konkrétne územia mestskej časti s ohľadom na ich špecifiká.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk