Zelenú plochu v Karlovej Vsi chce mesto premeniť na park

Karloveska_molecova_maps.google.sk_.jpg
maps.google.sk

Na nevyužívanej zelenej ploche pri križovatke Karloveská – Molecova v Karlovej Vsi chce mesto Bratislava vytvoriť park s detskými preliezačkami, hracími prvkami a lavičkami. Plánujú tiež úpravu terénu a výsadbu novej zelene.

Ako ďalej informovala hovorkyňa Bratislavy Ivana Skokanová, magistrát v súčasnosti pripravuje spracovanie projektovej dokumentácie, na základe ktorej môžu projekt uskutočniť. Hlavné mesto by chcelo tento park vybudovať v prvej polovici budúceho roka.

Podľa Skokonovej bude potrebné urobiť geodetické zameranie vrátane vytýčenia inžinierskych sietí, terénne úpravy, zistiť zdravotný stav stromov, navrhnúť sadovo-architektonické riešenie plochy a spraviť rozpočet. Potom obstarajú zhotoviteľa potrebných úprav a park začnú budovať.

Podobným spôsobom chce hlavné mesto vybudovať park aj na súčasnom parkovisku na Komenského námestí v Starom Meste. V súčasnosti pripravujú podklady, zisťujú trasu inžinierskych sietí, identifikujú podzemné objekty vo vlastníctve Slovenského národného divadla a podobne.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk