Železnice sa pripravili na sviatky, nápor pred Veľkou nocou pomôže riešiť lístok cez telefón

železnice, spoje, vlak
ilustračné: SITA

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) predáva počas veľkonočných sviatkov až dvojnásobne viac lístkov, preto sa rozhodla pridať 19 vlakov vrátane dvoch špeciálnych veľkonočných rýchlikov na trase Bratislava – Žilina – Košice. Vypravené vlakové súpravy budú predĺžené o sto vozňov.

Ako informovala riaditeľka odboru komunikácie Jana Morháčová, ZSSK prvýkrát na Veľkú noc ponúka novú službu pre bezplatných cestujúcich, teda pre študentov a dôchodcov. Lístok si môžu objednať vopred aj telefonicky a dostanú ho vo forme textovej správy SMS do mobilného telefónu. Vybrať si možno samostatný lístok na bezplatnú prepravu alebo lístok s miestenkou. Telefonická linka na Kontaktné centrum ZSSK číslo 18 188 je dostupná non stop.

Zavedením novej služby – lístok do mobilu vychádzame v ústrety požiadavkám bezplatných cestujúcich a rozširujeme zabezpečenie nulového lístka v predstihu. V čase vysokého záujmu získajú cestujúci informáciu o dostupnosti diaľkového spoja aj lístok v predstihu bez potreby chodiť na stanicu dvakrát,“ uviedol k spusteniu služby Jozef Schmidt, riaditeľ Úseku obchodu ZSSK s tým, že za lístok bez miestenky zaplatia 0,80 eur za expresný príplatok, s miestenkou 1,20 eur.

Podrobné informácie o posilnení vlakov poskytne Kontaktné centrum 18 188, zákaznícke centrá v 12 mestách alebo osobné pokladnice v staniciach.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk