Železniční policajti pomohli dezorientovanému mladíkovi na Hlavnej stanici v Bratislave

Policia sr chlapec na hl stanici.jpg

Polícia Slovenskej republiky zverejnila na svojej stránke na sociálnej sieti správu o opitom mladíkovi, ktorému železniční policajti zachránili život.

Zo statusu vyplýva, že hliadka oddelenia sprevádzania vlakov spozorovala na nástupišti Hlavnej stanice v Bratislave mladého chlapca, ktorý sa dezorientovane potácal, pričom niekoľkokrát spadol. Z obavy o možný pád do koľajiska, prípadne pod prichádzajúci vlak, hliadka pristúpila k chlapcovi a v snahe mu pomôcť, ho posadila na lavičku.

Chlapec sa napriek pomoci hliadky správal nepríčetne, nekontrolovateľne kopal nohami a rozhadzoval rukami, pričom niekoľkokrát spadol z lavičky. Po ťažkej komunikácii predložil doklad totožnosti. Išlo o mladistvého, ktorý tvrdil, že požil značné množstvo alkoholu.

Aj napriek tomu, že mladistvý zle artikuloval, napokon nadiktoval kontakt na rodiča. Hliadka sa telefonicky skontaktovala s otcom, ktorý si pre syna prišiel. Nakoľko osoba niekoľkokrát zvracala, hliadka dohliadala na to, aby sa chlapec neudusil zvratkami, keďže mladistvý nebol schopný pohybu, ležal na chrbte a zaspával.

Hliadka pri mladistvom zotrvala až do príchodu rodiča, ktorý si syna prevzal a poďakoval hliadke za pomoc.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk