Žena sa posťažovala na cenu lístkov v bratislavskej MHD: V zahraničí precestovala celý ostrov za pár eur

Cestovanie Malta vs Bratislava
Foto: Gettyimages, Facebook/Dopravný podnik Bratislava - koláž BratislavaDen.sk

Bývalý vodič MHD hovorí, že sa v práci musel naháňať a nestihol sa veľakrát ani v pokoji najesť.

Od 1. júla si priplácame za cestovné lístky na bratislavskú MHD. Ceny išli hore o 20 %. Ak chcete ušetriť a stačí vám lístok na jednu cestu, kupujte cez mobilnú aplikáciu – papierový lístok na 30 minút stojí 1,10 eur, elektronický lístok na 30 minút 0,97 eur.

Nahor išli aj ceny pokút a čierny pasažier musí v prípade dolapenia revízorom platiť 110 eur. K pokute sa pripočítava základné cestovné v hodnote 1,10 eur.

Lacná jazda po Malte

Nad zvýšenými cenami krúti hlavou veľa ľudí a novou zmenou nie sú nadšení. Jednou z nespokojných cestujúcich je aj žena, ktorá poukázala na sociálnej sieti na rozdiel v cene lístka na Slovensku a na Malte.

Žena si kúpila lístok na maltský autobus v sume 2 eurá a mohla cestovať 2,5 hodiny. Tvrdí, že aj s dieťaťom precestovala celý ostrov za pár „šupiek“.

Lacnejšie cestovanie po Malte
Foto: Facebook/ Revízori Bratislava

„V autobuse príjemná klíma, milí a zdvorilí šoféri, kočík žiadny problém. Pre výstup a nástup nám nechal šofér dostatok času bez stresov, žiadne vulgarizmy, privieranie do dverí a žiadne nepatričné poznámky voči komukoľvek,“ napísala.

Ak by chcela dospelá osoba cestovať na Slovensku 2,5 hodiny, musela by si zakúpiť 2 hodinové lístky (3,20 eur) a jeden polhodinový lístok (1,10 eur). Spolu by bolo potrebné zaplatiť 4,30 eur, čo je viac ako dvojnásobok oproti cene maltského lístka na 2,5 hodiny.

Meškanie či bitky

Všetko má však dve stránky mince, čo potvrdil príspevok pani Sisussh. Žije na Malte a tvrdí, že maltské autobusy majú tiež negatíva. V týchto autobusoch sú podľa nej šváby a zastávky sú bez prístreškov na priamom slnku.

Meškanie spojov je na dennom poriadku a stáva sa, že niekedy autobus vôbec nepríde. „A ak ste ozaj šťastlivec, stanete sa svedkom ako niekto, kto čakal 3 hodiny na slnku, od nervov zbije vodiča autobusu,“ doplnila.

Do diskusie sa zapojil aj pán Martin, ktorý pracoval ako vodič MHD. Poukázal na to, že podmienky pre vodičov nie sú najlepšie. „Každý jeden semafor som naháňal, aby som či už na konečnej mohol vykonať základnú ľudskú potrebu bez nejakého naháňania sa, alebo aby som sa vôbec najedol… Ale to nepochopí človek, ktorý si tým neprešiel,“ myslí si.

Sú podľa vás drahé lístky na bratislavskú MHD?

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk