Žene tlačil na oko tumor a potrebovala operáciu v modernej nemocnici, poisťovňa jej chcela prispieť malou sumou

Nemocnica Bory, operácia
Foto: Facebook/ Nemocnica Bory - koláž BratislavaDen.sk

Jediný lekár, ktorý bol ochotný operáciu urobiť, prešiel do novej Nemocnice Bory v Bratislave.

Žena z Levíc trpela veľkými bolesťami oka. Tvrdila, že ho ráno ani nedokázala otvoriť. Na vine je tumor, ktorý jej zozadu tlačí na oko a je čoraz väčší. Je potrebná čo najrýchlejšia operácia, aby sa tumor vybral.

Ako informoval web sme.sk, Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) nemá s modernou nemocnicou zmluvu. Zákrok stojí takmer 9-tisíc eur a žena sa obrátila na poisťovňu so žiadosťou o preplatenie. Štátna poisťovňa však schválila príspevok 200 eur.

Nový tumor

Nemocnica sa rozhodla napokon urobiť operáciu žene zadarmo. Podľa nemocničného neurochirurga Matúša Kuniaka bol jej stav vážny a za posledný týždeň už prestávala vidieť. Operácia prebehla v stredu 2. augusta.

Kuniak je jediným lekárom, ktorý sa rozhodol vykonať operáciu. V minulosti ženu už viackrát úspešne operoval, no vo februári sa žena dozvedela, že sa jej opäť objavil nový tumor. Kuniak bol však už v tom čase v novej nemocnici.

Operácia v zahraničí

Na Slovensku nebolo doposiaľ možné liečiť vzácne ochorenie, ktorým žena trpí. Ak by nemala Nemocnica Bory vybavenie, aké má, musela by operácia prebehnúť v zahraničí. Podobné prípady boli operované najbližšie od Slovenska v Českej republike.

Levičanka sa pokúšala riešiť problém u slovenských onkológov či imunológov, no nepochodila. Na očnej klinike jej po niekoľkých očných vyšetreniach povedali, aby sa modlila. Obrátila sa dokonca aj na prezidentku Zuzanu Čaputovú či ministra zdravotníctva Michala Palkoviča.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk