Ženský vicemajster SR bude v novej sezóne vystupovať pod názvom STRABAG Volleyball Club FTVŠ UK Bratislava

1. BVK, volejbal
ilustračné: 1. BVK

Úradujúci vicemajster slovenskej ženskej extraligy 1. Bratislavský volejbalový klub bude v ročníku 2017/2018 vystupovať pod názvom STRABAG Volleyball Club FTVŠ UK Bratislava. Domáce stretnutia odohrá v bratislavskom Dome športu.

„Náš klub vznikol na ruinách bývalého veľmi úspešného klubu Doprastav Bratislava a nášho predchodcu BVK Bratislava. Od týchto klubov sme odkúpili extraligovú licenciu, a od sezóny 2015/2016 sme začali písať našu históriu. V sezóne 2015/2016 sme v slovenskej Extralige skončili na výbornom 3. mieste. V sezóne 2016/2017 sme poskočili o jednu priečku na 2. miesto. Okrem toho sme začali hrať aj na medzinárodnej scéne – Vyzývací pohár CEV (Challenge Cup), a dlhodobejšiu súťaž MEVZA Cup, kde sme skončili na 6. pozícii. To všetko pod názvom Prvý Bratislavský Volejbalový klub. Do novej sezóny 2017/2018 vstupujeme do Extraligy, Slovenského Pohára, Challenge Cupu a MEVZA Cupu pod názvom nášho nového hlavného partnera a nášho odborného garanta, t. j. STRABAG Volleyball Club FTVS UK Bratislava,“ uviedol klub v tlačovej správe.

Klub mení aj svoje pôsobisko. Kvôli likvidácii športovej haly PKO sa musel presunúť do haly v Dome športu, kde mu vyšla v ústrety spoločnosť ŠH Mladosť, s. r. o.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk