Ženu na Kuchajde sa snažili okradnúť dve osoby, pomohli jej ostatní návštevníci

Kuchajda, kúpanie
ilustračné: SITA

Bratislavskí policajti objasnili lúpežné prepadnutie a to najmä vďaka pohotovým obyvateľom.

K lúpežnému prepadnutiu došlo počas plynulého piatka v areáli prírodného kúpaliska Kuchajda v Bratislave. Podľa slov policajnej hovorkyne Veroniky Slamkovej sa mali obvinení v piatok 28. júna v podvečerných hodinách v areáli kúpaliska Kuchajda pokúsiť okradnúť ženu. Obvinená žena pristúpila podľa slov policajnej hovorkyne k ležadlu, kde v tom čase ležala poškodená žena. Tá mala vedľa seba položenú kabelku, ktorú si rukou pridŕžala.

Kabelku sa žene pokúsili obvinení spoločným konaním vytrhnúť z rúk, čo sa im nepodarilo, avšak došlo k jej roztrhnutiu. Na volanie poškodenej pribehli na pomoc návštevníci kúpaliska. Tí zabránili aj tomu, aby poškodenej Terézia R. vzala peňaženku, ktorá z kabelky vypadla. Zlodejka sa po tomto čine dala na útek. Jej komplica Jána G. však na mieste až do príchodu privolanej hliadky návštevníci zadržali.

Polícií sa v krátkom čase podarilo zadržať aj obvinenú ženu. Na základe zabezpečenej dôkaznej situácie a doposiaľ vykonaných procesných úkonov vzniesol vyšetrovateľ PZ obvinenie zo zločinu lúpeže spáchaného formou spolupáchateľstva 50-ročnému Jánovi G. z okresu Malacky a 22-ročnej Terézii R. z Bratislavy. V prípade preukázania viny im za uvedené konanie hrozí v súlade s Trestným zákonom trest odňatia slobody na 7 až 12 rokov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk