Zhromaždenie Za slušné Slovensko sa tentoraz uskutoční v nedeľu

Za slušné Slovensko v Bratislave
Účastníci zhromaždenia Za slušné Slovensko. Foto: SITA

Zhromaždenia Za slušné Slovensko budú tento týždeň v nedeľu 15. apríla na východnom Slovensku v Humennom a na západe krajiny v Bratislave.

„Takto chceme symbolicky vyjadriť jednotu naprieč všetkými slovenskými krajmi, a to symbolicky na začiatku a na konci krajiny,“ informovali organizátori Juraj Šeliga, Martina Strmeňová a Ján Gálik v tlačovej správe. „Zhromaždenia budú v nedeľu, aby ľudia mohli v pokoji pricestovať do uvedených miest. Veríme, že ukážeme spoločne silu, aby sme ukázali politikom, že nikam neodchádzame,“ pripomenuli.

Cieľom zhromaždení je vyslať jasný nesúhlas s tým, aby Policajný zbor naďalej viedol politický nominant Tibor Gašpar, pod ktorého vedením prišlo k pochybeniam pri vyšetrovaní vrážd novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Rovnako chcú organizátori poukázať na nevyhnutné systémové zmeny v policajnej inšpekcií a na odpolitizovanie vedenia polície. Cieľom zhromaždení je tiež odstúpenie špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika i zmena spôsobu voľby špeciálneho prokurátora. Polícia a špeciálna prokuratúra sú inštitúcie, ktoré dlhodobo ignorujú korupčné kauzy, o ktorých písal zavraždený Ján Kuciak a jeho kolegovia investigatívni novinári.

Organizátori zhromaždenia pripomínajú, že od vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej uplynulo už takmer šesť týždňov. „Napriek prísľubom politikov o systémových zmenách a vyvodení personálnej zodpovednosti nenastali, najmä v rezorte vnútra, stále žiadne reálne zmeny,“ uvádzajú. Zhromaždenia Za slušné Slovensko budú v nedeľu o 16. hodine na Nám. SNP v Bratislave a v rovnakom čase v Humennom.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk