Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
rekonštrukcia, škola
ilustračné: pixabay.com
27. júla 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Žiaci sa vrátia do vynovených škôl, v Petržalke počas leta investujú do ich opráv

Samospráva počas tohto obdobia investuje viac ako pol milióna eur na rekonštrukciu i zlepšenie podmienok v budovách. Mestská časť je zriaďovateľom 11 základných a 23 materských škôl.

V prvom mesiaci letných prázdnin mestská časť zrekonštruovala hlavné schodisko a odstránila zatekanie na budove školy na Nobelovom námestí. Rekonštrukciu zatekajúcich striech na dvoch pavilónoch potrebovali aj školy na Turnianskej a Pankúchovej.

„Na materskej škole na Tupolevovej ulici vymenili okná a na Haanovej opravili vstupy do objektu z terasy. Na základnej škole na Černyševského bola nevyhnutná oprava kanalizácie a žiaci sa už v septembri budú na telesnú výchovu prezliekať vo vynovených šatniach a sprchovať v zrekonštruovaných sprchách,“ spomenula hovorkyňa Petržalky Michaela Platznerová s tým, že úpravou školníckeho bytu na Bzovíckej vznikne ďalšia trieda materskej školy.

„Všetky tieto práce v hodnote približne 251-tisíc eur už ukončili a v súčasnosti začali na šiestich materských školách s rekonštrukciou hygienických zariadení,“ doplnila a pripomenula, že tento rok mestská časť vymení rozvody vody a kanalizácie, obklady, dlažbu a sanitu v materských školách Ševčenkova, Röntgenova, Haanova, Bulíkova, Bzovícka a Lachova. Mestská časť na zlepšenie hygienických podmienok investuje približne 177-tisíc eur.

Stredisko služieb školám a školským zariadeniam pripravuje podľa Platznerovej obstaranie projektu na rekonštrukciu dvoch školských kuchýň, a to na Lachovej a Budatínskej, kde okrem iného ešte v auguste vybavia kuchyňu zariadením v hodnote 10-tisíc eur.

V roku 2009 odsúhlasilo predchádzajúce zastupiteľstvo v Petržalke úver vo výške päť miliónov eur na výmenu okien a zateplenie striech, aby sa ušetrili náklady na prevádzku školských zariadení. Časť týchto finančných prostriedkov čerpala Petržalka ešte aj začiatkom roku 2011. Potom v rokoch 2012 až 2015 investovala do opráv budov škôl celkovo viac ako tri milióny eur.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X