Žiaci zo škôl v Novom Meste dostanú nové moderné učebne zamerané na techniku, vedu a informatiku

Zs sibirska jeseniova riazanska kolaz.jpg

Žiaci základných škôl v bratislavskom Novom Meste sa budú učiť a rozvíjať svoje zručnosti v moderných odborných učebniach.

Mestská časť učebne vytvorí na troch svojich školách na Riazanskej, Sibírskej a Jeséniovej ulici. Nové priestory budú slúžiť pre technické práce, prírodné vedy, informatiku aj cudzie jazyky. „Chceme, aby naše školy rozvíjali žiakov v odboroch, o ktoré je reálne na trhu práce stále väčší záujem. Všeobecné vzdelávanie na Slovensku je veľakrát už za hranicou únosnosti, preto som rád, že naše školy vďaka novým odborným učebniam a praktickému a pútavému prístupu k vzdelávaniu vzbudia záujem detí o vedu či techniku. Získajú tak zručnosti, ktoré budú atraktívne pre zamestnávateľov,“ povedal starosta Nového Mesta Rudolf Kusý.

Vzdelávanie na báze zážitkovej výučby bude možné vďaka moderným technológiám novovzniknutej biologicko-chemickej a jazykovej učebni na Základnej škole Riazanskej. Na Jeséniovej pribudne učebňa pre informačno-komunikačné technológie, v ktorej budú žiaci pracovať na notebookoch. Na Základnej škole Sibírskej chcú posilňovať záujem detí o technické odbory. V novej polytechnickej učebni budú môcť tvoriť, používať jednoduché nástroje a náradie, netradičné materiály a učiť sa techniky ich spracovať.

Mestská časť Nové Mesto získala pre tento projekt finančnú podporu Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Predpokladané náklady na vybudovanie učební sú 200-tisíc eur. Z eurofondov pôjde na tento projekt 100-tisíc eur, spoluúčasť mestskej časti je 10-tisíc eur. Zvyšok sa dofinancuje zo štátneho rozpočtu.

Sme v prípravnej fáze verejného obstarávania. Budovanie a zariaďovanie nových učební plánujeme počas prázdnin tak, aby žiakom mohli učebne začať slúžiť od nového školského roka,“ avizuje vedúca Oddelenia investícií a verejného obstarávania Daša Effenbergerová.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk