Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zs sibirska jeseniova riazanska kolaz.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: rudolfkusy.sk , docplayer.cz , www.odkazprestarostu.sk
1. marca 2019 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skTS BratislavaDen.sk Diskusia()

Žiaci zo škôl v Novom Meste dostanú nové moderné učebne zamerané na techniku, vedu a informatiku

Žiaci základných škôl v bratislavskom Novom Meste sa budú učiť a rozvíjať svoje zručnosti v moderných odborných učebniach.

Mestská časť učebne vytvorí na troch svojich školách na Riazanskej, Sibírskej a Jeséniovej ulici. Nové priestory budú slúžiť pre technické práce, prírodné vedy, informatiku aj cudzie jazyky. „Chceme, aby naše školy rozvíjali žiakov v odboroch, o ktoré je reálne na trhu práce stále väčší záujem. Všeobecné vzdelávanie na Slovensku je veľakrát už za hranicou únosnosti, preto som rád, že naše školy vďaka novým odborným učebniam a praktickému a pútavému prístupu k vzdelávaniu vzbudia záujem detí o vedu či techniku. Získajú tak zručnosti, ktoré budú atraktívne pre zamestnávateľov,“ povedal starosta Nového Mesta Rudolf Kusý.

Vzdelávanie na báze zážitkovej výučby bude možné vďaka moderným technológiám novovzniknutej biologicko-chemickej a jazykovej učebni na Základnej škole Riazanskej. Na Jeséniovej pribudne učebňa pre informačno-komunikačné technológie, v ktorej budú žiaci pracovať na notebookoch. Na Základnej škole Sibírskej chcú posilňovať záujem detí o technické odbory. V novej polytechnickej učebni budú môcť tvoriť, používať jednoduché nástroje a náradie, netradičné materiály a učiť sa techniky ich spracovať.

Mestská časť Nové Mesto získala pre tento projekt finančnú podporu Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Predpokladané náklady na vybudovanie učební sú 200-tisíc eur. Z eurofondov pôjde na tento projekt 100-tisíc eur, spoluúčasť mestskej časti je 10-tisíc eur. Zvyšok sa dofinancuje zo štátneho rozpočtu.

Sme v prípravnej fáze verejného obstarávania. Budovanie a zariaďovanie nových učební plánujeme počas prázdnin tak, aby žiakom mohli učebne začať slúžiť od nového školského roka,“ avizuje vedúca Oddelenia investícií a verejného obstarávania Daša Effenbergerová.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X