Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Peniaze euro
Foto: ilustračné, SITA
29. júna 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDeň.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Žiadatelia o dotáciu z participatívneho rozpočtu bratislavského kraja môžu predkladať projekty do pondelka

Už len do 2. júla môžu žiadatelia o pridelenie finančného príspevku z participatívneho rozpočtu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) predkladať svoje projekty. Na projekty kraj vyčlenil 250-tisíc eur. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa BSK Lucia Forman.

Podľa predsedu BSK Juraja Drobu je cieľom zverejnenej výzvy na pridelenie dotácie z participatívneho rozpočtu umožniť obyvateľom kraja ovplyvňovať čerpanie rozpočtu v rámci plnenia úloh BSK a využívať verejné zdroje na vlastné nápady pre zlepšenie a rozvoj kraja. “Doteraz predložené projekty sú zo všetkých oblastí komunitného života, či už na podporu mládeže, športu, kultúry, vzdelávania alebo voľnočasových aktivít,“ uviedol Droba.

Žiadosť musí žiadateľ podať elektronicky, poštou alebo v podateľni Úradu BSK. Všetky podané projekty vyhodnotí komisia menovaná predsedom BSK, zložená z poslancov BSK a zamestnancov Úradu BSK. Odporučí tie projekty, ktoré budú zahrnuté do záverečného hlasovania verejnosti.

Verejnosť nakoniec rozhodne o víťazných projektoch, ktoré získajú finančnú podporu z participatívneho rozpočtu BSK. Na hlasovanie bude mať jeden mesiac. Výsledky budú známe koncom augusta a žiadatelia budú mať čas do konca roka projekty urobiť. Všetky informácie, ako aj možnosti na prihlásenie projektov nájdu ľudia na internetovej stránke.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X